1

Temat: Szybkosc ciosow - kilka pytan

Witam , mam kilka pytan, przedewszystkim chciałbym sie czegoś dowiedzieć na temat szybkości ciosów (box głównie), chciałbym potrenować w taki sposob aby moje ciosy były szybsze chcem byc popropstu szybszy- to było pierwszy pytanie i prosze o napisanie mi czegoś na ten temat.
Pytanie dwa : chciałbym poprawić (chyba kondycje ogolna) tzn.
chodiz mi o to aby tka szybko nie 3apac zadyszki jka troche poskacze Ań ringu bo to masakra - poradźcie cso , papierosów nie pale ale wydaje mi sie z ei tka kiepsko zkondycja szybko zadyszka mnie lapie i siły odrazu opuszczaja.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

2

Odp: Szybkosc ciosow - kilka pytan

szybkość i siła - ma3e hantelki w łapy (2-3kg) i wykonujesz uderzenia (w powietrzu of kors)
kondycja - aeroby

3

Odp: Szybkosc ciosow - kilka pytan

Hantle jak naj bardziej !! Ale polecam bociazniki na ręce i nogi na zepy tak 2-5 kg. i biegi z tymi obciążnikami połączone z uderzeniami w powietrze lub lepiej w lustro. Na poczatek proponuje poćwiczyć w miescu bieg około 3-5 minut ale sprint!! Daje rady
POZDRO

4

Odp: Szybkosc ciosow - kilka pytan

Do rozwiniecia szybkości ciosów podstawa jest koordynacja ruchu, podstawowym treningiem jest wielokrotne powtarzanie jakiegoś układu ciosów (serii ciosow) ale gdy nasza koordynacja jest juz dość dopracowana np: lewy prosty-prawy prosty- lewy hak-prawy sierp i tak ze 1 razy oczywiście z poprawna technika, jeśli juz zrobimy 1 razy i po malym odpoczynku wykonamy ten układ to raczki same sie prosza a szybkość z jaka to zrobimy bedzie nieporównywalnie wieksza.
Obciazenia możemy dodać ale w dalszej fazie treningów gdy mamy opanowane rozne kombinacje trenując np.
przed lustrem wyobrażając sobie walke z przeciwnikiem, taka mala walka z cieniem.

5

Odp: Szybkosc ciosow - kilka pytan

trenuje kick boxing i na treningach biegamy z hantlami w dłoniach oczywiście musimy robić wyskoki i powiem szczerze ze jest to dobre cwiczenie bo szybkość ciosów poprawiła sie

6

Odp: Szybkosc ciosow - kilka pytan

napewno od tego typu cwiczen szybkość wzrośnie bo na to sie składa cala masa roznych metod treningu no i nie należy zapomnieć ze trening samych rak nie da nam pozadanego efektu ponieważ podczas wykonywania ciosu pracują tez inne czesci ciała odpowiedzialne za napędzanie rak.