1

Temat: czy trenuje ktos z was aikido ?

tak jak w temacie trenuje ktoś z was aikido ? jak tak czy to dobra sztuak walki ( skuteczna na ulicy ) mało dobrego słyszałem oniej ale zato mam ja bardzo tanio u siebie w meiscie... jedni mówią ze długo trzeba ja ćwiczyć a inni ze nieskuteczna jest

2

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

Ja uczęszczałem na zajecia przez około 1 rok , nie bede pisał co i jak sam pójdź i sam ocenisz . Ale prawda jest ze trzeba pochodzić ze 2 lata aby coś osiągnąć .

3

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

jeżeli chodzi o ulice - to sie nie nadaje, chyba, ze po 5 i wiecej latach.
lepiej zapisz sie na jakas uderzana sztuke walki.

4

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

no właśnie pytam bo slsyzalem wiele zeczy na + o aikido ale także wiele zeczy na - i jestem troszke niezdecydowany

5

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

zapisz sie lepiej na coś szybszego kick-boxing, mua-thai,bok
jest tego sporo, przejdź sie na treningi i zobacz co ci beidze pasować
i zoabcz jak z dojazdem beidze ci najwygodniej i zaczynaj FAJTOWAC

6

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

Brazylijskie Jujitsu sprobuj tego moze ci sie spodoba wielu ludzi to chwali a i Kung- Fu tez podobno wymiata , popytaj sie i zapisz sie na to co ci sie najbardziej spodoba . Te sztuki różnią sie zasadniczo od Aikido ale napewno w krótszym czasie nauczysz sie wiecej , o ile sie będziesz mocno przykładał i nie odpuścisz .

7

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

Podam ci lika do filmiku se luknij jakie maja treningi !!
http://www.gougoule.com/prof-de-kungfu http://www.gougoule.com/prof-de-kungfu

8

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

Nie mam wtyczki nie zobaczę . :roll:

9

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

ludzie ja znam sie Ań sztukach walki takich jak bjj, mt, kb, kung fu, judo, boks, zapasy wiem o co wnich chodzi wiem jak to wyglada czym sie ruzni poprostu niemam pojecia o aikido a jest możliwość chodze na treningi i czy to dobra sztuka walki... jak mialbym możliwość chodzenia na bjj albo mt to chodził bym... i eniodbiegajmy od tematu prosze o wypowiedzi na temat aikido osub które chociaż rok spędziły na nauce tej sztuki walki... swoja droga kung fu jest zadkie

10

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

aikido jest na szarym końcu pod wzgledem skuteczności

karate zbytnio tez nie polecam (w zależności na jakiego senseia trafisz - jeżeli gosc stawia na 1 miejscu walke to wal jak w dym; a jeżeli walka nie jest wazna i przywiazuje uwagę do kata, to lepiej sobie daruj, bo pierdolca idzie dostać ciagle robiąc to samo kata az ruchy beda płynne - tylko po to, zeby na pokazach fajnie wyglądały techniki i nic poza tym)

kick'a, combat 56, bjj - jak najbardziej

11

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

jeżeli mówisz ze aikido jest do brani to i combat tak samo... combat jest to zblizona sztuka do aikido... a jak takie cienkie jest aikido to czemu kazda mundurowka w japoni musi umiec aikido ? (kazdy oddział policji ma treningi z aikido )... najchętniej na bjj i mt bym sie zapisał ale niemoge ob niema takiego klubu umnie we wsi big_smile jak poajde na studia do gdanska to ide do sarmati na bjj

12

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

polska policja tez ma zajecia z aikido - tacy skuteczni, ze az wpierdol zbierają

wojskowy system (combat 56) jest o wiele szybszy w nauce, bo instruktor sie nie opierdala tylko robi to co do niego należy

13

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

kto usunol ostatnie wpisy prodigiego mój i SuzannaHousego ???

14

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

Ja chodze na AIKIDO od 3 lat, a zaczolem od tak sobie, bo było blisko na poczatku tez mi sie nie podobalo, ale postanowiłem zostać i nie zaluje.
Mam teraz 4 KYU i nie nazekam! Treningi są ciężkie i wyczerpujace, ale znam sekcje gdzie instuktorzy nic nie robią wiec idź i wyczaj co i jak... Poczatki mogą sie wydawać nudne, ale wierz mi jak sie nie zniechęcisz to napewno Ci sie spodoba! jeśli chodzi o samo AIKIDO to jesto sztuka walki obronna, ale w realu tez sie sprawdza...

15

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

wiem ze aikido to czysta obrona az takim tempakiem niejestem... mój kumple chodził i na poczatku uczy ich padow potem techniki wprowadza a w 3roku nauczania techniki bokenem, a no i przed każdym tereningiem robią pare brzuszkow i pare pompek tal dla poprawienia sily... ten trener sam rozwalił trzech koelsi ale mial do pomocy gumowa palke policyjna... cena za miesiąc to 40zl a lekcje są 3x tygodniowo, wydaje sie bardzo tanio

16

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

jak juz napisałem we wcześniejszym poscie który został usunięty rozważam zapisanie sie na aikido bo mam 2lata zanim wyjadę na studia wiec pomyślałem ze pręż dwa lata czegoś sie tam nauczę ze chociaż pred jednym typem sie obronie, ale jak wyjadę na studia do 3miasta to na 100% ide to szkoly sztuk walki SARMATIA jest ona prowadzona pręż pawla zilkowskiebo ( pseudonim na forach boruta ) i jest on bardzo dobrym zawodnikiem zapsize sie tam na bjj, albo val tudo

17

Odp: czy trenuje ktos z was aikido ?

jeżeli chodzi o Aikido to chodze od 3 miesięcy i jestem Zadowolony!! Co prawda wczesniej przez 3 lata trenowałem Taekwon-do. Ale trener postawił na kasę a nie na treningi!! I dalem sobie spokuj. Teraz mam spoko trenera który daje rade i pokazuje rozne techniki które mozna wykorzystać na ulicy i sie sprawdzaja!! Pozdro
Ps. szykuje sie zajebisty staż z okozji 3 Lecia Aikido W Polsce z mega Obsada. Jak ktoś mysli powaznie na temata tej sztuki walki to zapraszam Do opola na staż Wiecej na Stronie
http://www.aikido-polska.pl http://www.aikido-polska.pl (dzial Staze)