1

Temat: jaja na surowo

jakie są przeciwskazania jedzenia jaj na surowo??

2

Odp: jaja na surowo

bakterie! które mogą spowodować np. salmonelle
jak juz decydujesz sie na surowe jajka dobrze jest najpierw cala skorupke polaa wrzątkiem

pozatym surowe rzeczy są ciezkostrawne!

3

Odp: jaja na surowo

tak jak napisał Kathie-QGGB w surowych jajkach możesz zarazia sie bakteriami z gatunku Salmonella.
Pod nazwa rodzajawa salmonella kryją sie dziesiatki odmian bakterii, których klasyfikacja nieustannie sie zmienia.
niektóre jej odmiany są przyczynami gro1nych chorób zwanych durami brzusznymi.
Innymi odmianami salmonelli zarażają sie kury, co gorsza bezobjawowo, dlatego do handlu często trafiają zakażone jaja.
Infekcje tymi odmianami salmonelli mogą prowadzia do poważnej choroby Salmonellozy

4

Odp: jaja na surowo

...nizsz aprzyswajalnosc

5

Odp: jaja na surowo

no to przekonaliście mnie że to nie ma sensu :
w zasadzie o salmonelli to sie spodziewa3em
jedyne to mnie zastanawia3o to to że ktoś kiedyś :? powiedział mi że kulturyści robią sobie taki 'napoj' ze startych jajek i cukru
teraz wiemże to głupota
dzieki za pomoc (każdy z was dostaje pomogł : )

6

Odp: jaja na surowo

Po co jesa surowe ? Od czego jest patelka i garnek ?

Nie chce 'pomogł'

7

Odp: jaja na surowo

Musze ograniczya kogel- mogel...........hehheheh

8

Odp: jaja na surowo

MinnieZp chodzi mi o czyste ludzkie lenistwo :
poza tym nie jem gotowanych wogole
a jak smażę to zawsze jem tesh tłuszcz itp
no ale teraz wiemze ni ma innej alternatywy

9

Odp: jaja na surowo

Jajka na miękko r0x!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja jadam 2 jajka 3 razy w tygodniu i wcale mi sie to nie nudzi.
:-)

10

Odp: jaja na surowo

Jajka na surowo smierdza, zle smakuja, że chce sie :zygi:

11

Odp: jaja na surowo

chyba, że są domieszane do jakiegoś koktajliku to wtedy ich smak i zapach jest zabity troszke

12

Odp: jaja na surowo

Ja nie pijam koktajlów z domieszka jajek... Albo jakiś porządny omlecik, albo sadzone, albo gotowane.

:

13

Odp: jaja na surowo

Albo taka jajecznica z dodatkami lol

14

Odp: jaja na surowo

smażone kartofelki mieszane ze smażonym jakiem albo omlet rulez :trening:

15

Odp: jaja na surowo

Można tak pisać, wiea jest temat ksiażka kucharska.
Jak by tak każdy napisał to powsta3aby niezła baza posi3kow :idea:

16

Odp: jaja na surowo

Racja - ksiażka kucharska madę in & friends :cigaro:

17

Odp: jaja na surowo

w ?yciu nie tkne3abym suroMyrna82 jaja :? o feeee MinnieZp podzielam twoja opinie!!! :

18

Odp: jaja na surowo

Ciekawe ile było takich kolesi jak ja, co probowali surowe jajko prosto ze skorupki...

19

Odp: jaja na surowo

Ciekawe ile było takich kolesi jak ja, co probowali surowe jajko prosto ze skorupki...

ja znam trzech: mój dziadek, ojciec i ja.
dziadek z ojcem po3kneli bez problemów
a ja wyplu3em - jakbym po3kna3 to skonczy3oby sie na wymiotach.

teraz czasami daje surowe białka do szejkow, ale wtedy jest tam tyle skladnikow, że wogole nie czuc

20

Odp: jaja na surowo

mój swietej pamięci dziadek jad3 surowe jaja bezproblemowo 8)

21

Odp: jaja na surowo

Ciekawe ile było takich kolesi jak ja, co probowali surowe jajko prosto ze skorupki...
Ja probowaćem i nie obyło sie bez :zygi: Ale znam ludzi co rano do sniadania surowe jajeczko pijają big_smile
W koktajlu to inna sprawa bo ich tam poprtostu nie czuc

22

Odp: jaja na surowo

Dla mnie jedzenie jaj na surowo, czy samego białka to głupota.
Moze szybko i łatwo przygotowaa, ale co z tego jak są nie dobre w smaku i słabo przyswajalne.
Ja osobiście wole w postaci gotowanych lub jajecznicy.
big_smile

23

Odp: jaja na surowo

właśnie ze aminokwasy (aminokwasy to bialko) z jak są podobno najbardziej zblizone do ludzkich tak mi tłumaczył taki koleś 4 latek z mojej siłowni kturego trenowl jakiś kozacki kulturysta z wawy mówił ze wypija 2 razy w tyg po 4 bialka jaj na surowo i tak mu on polecił ja uważam ze jaja na surowo są kozak i sam musze zaczaa tak robią a tak wogule jak ktoś pamięta to rocky w pierwszej czesci tak robił big_smile

24

Odp: jaja na surowo

We1 se wypij jajko na surowo....bKathie-QGGBe.
Ju? lepiej ugotowaa.

25

Odp: jaja na surowo

Fajnie ze ktoś zaczo3 ten temat bo mnie to troche intrygowalo... a mianowicie czy gotowane lub smażone jaja traca ilosci białka po scieciu na patelni czy też od wrzatku?? A droga sprawa, mówcie że są s3abiej przysfajalne chmmm niby dlaczego??? I jeszcze jedno czy jest jakas ograniczona ilość jakiej niemożna przekroczya w spo?ywaniu suroMyrna82 jaja w ciągu tygodnia i czym to grozi???

Ja osobiście pije surowe jaja i wcale mnie to nierusza (ze wsi jestem) tylko trzeba czymś zapić po po3knieciu np. 3ykiem mleka (mniemi... )