1

Temat: Dni wolne od treningu?

Czy myslicie ze w dni wolne od treningu powinno sie jadac tez takie same ilosci bia3a co w dni treningowe?Czy mozna troche mniej?
A jeżeli osoba bieżę jakas od?ywke typu gainer czy tam jakieś białeczko,to w dzien bez treningowy moze se odposciaż

2

Odp: Dni wolne od treningu?

moim skromnym zdaniem bierz mniej tego bialka, wiesz gainery czy odzywka proteinowa niemusi byc brana cyklicznie, wiec nic by sie niestalo jakbys brał co drogi dzien, ale warto dac chocaiz mala dawkę
ja jestem za braniem cyklicznym jak bierzesz to bierz do końca dni bez treningu mniejsza dawnka moze byc (chyba nawet powinna)
zaraz ktoś pewnie zaszpanuje i przytozy kilka fachowyych slow ze nadmiar bialaka to nadmiar bialka tamto wiec bierz mniej w dni beztreningowe) heheh zbijam sie bo ludzi wypisują tu nieraz zeczy o których niemaja zielonki(przeczytali coś w gazecie i szpan sieja)
njalpeiej uczyć sie na sobie:D
ja brałem w dni bez treningowe mniejsza dawkę

3

Odp: Dni wolne od treningu?

Wiesz ja dla oszczednosci jak miałem mass xxl 2 kg to nie brałem w dni wolne od treningu, natomiast jak se kupiłem 4,5 kg gainer2 vitalmaxa to brałem codzienie bez względu czy cwiczy3em czy tez nie.

Ale mi chodzi tak ogólnie czy powinienem sporzywac tak wielkie dawki białka jak w dni które nie cwicze??

4

Odp: Dni wolne od treningu?

Tak samo.
Dieta nieustanna.
Nawet w dni nietreningowe.

5

Odp: Dni wolne od treningu?

To dlaczego gooaiu sprzedajacy mi od?ywke powiedział ze dla oszczednooci bierz ja tylko w dni treningowe??Jeżeli dieta powinna być codzienie nasycona w bialko?

6

Odp: Dni wolne od treningu?

A powiedz mi, co jest najważniejszym czynnikiem do budowania masy mięśniowej? Zapytaj sie o to pana sprzedawcy .

7

Odp: Dni wolne od treningu?

Ten sprzedawca jest jednym z wiekszych kulturystów w Polsce a napewno na Podlasiu.A chyba nie każdego stać na odżywki i dla oszczednosci mozna stosować w dni poza treningowe, pozatym mięśnie chyba bardziej potrzebuje białka po wysiłku niz w zwyk3y dzien:>

8

Odp: Dni wolne od treningu?

bo widocznie gosciu niechce zarobić kasy

9

Odp: Dni wolne od treningu?

To juz nie chodzi kasę myśle ze bardziej chodzi o dobro klijenta

10

Odp: Dni wolne od treningu?

Najważniejsze, to utrzymać dodatni bilans azotowy w organizmie. Dopiero takie orodowisko sprzyja rozwojowi muskulatury. Utrzymamy je dzieki podaży różnej formy białka (ovoalbumina, bialko serwatkowe, bialko roolinne), g3ownego budulca miesni. A wiec wniosek jest prosty...

3ykasz bialko ---> datni bilans azotowy ---> wzrost mięśni
brak białka ---> bilans ujemny --> katabolizm --> spadki masy

Teoria, by w dni nietreningowe zmniejszya spo?ywanie białka, jest sprzeczna z tym co chcesz osiągnąć, czyli masę mięśniową. Tak to mniej wiecej wygląda w dużym uproszczeniu :-)

11

Odp: Dni wolne od treningu?

No tak to wiem ale jak bede tez sporzywac bialko i inne produktu potrzebne do funkcjonowania, tylko bialko w mniejszych ilosciach to chyba tez uniknę katabolizmu?? neutral

12

Odp: Dni wolne od treningu?

możesz stosować jakieś antykataboliki, choć wg mnie nie ma czegoś takiego jak wolne od dietki

13

Odp: Dni wolne od treningu?

NO mi chodzi o to ze codzienie trzeba jeść dużo białka ale w dni bez treningu troche mniej

14

Odp: Dni wolne od treningu?

zawsze dużo i wiecej, nigdy mniej :

15

Odp: Dni wolne od treningu?

IFasollaI... nie.
Dodatni bilans azotowy w organizmie trzeba utrzymywaa... jeżeli zalezy ci oczywiście na wzroocie mięśni.
Nie ma taryf ulgowych :-)

16

Odp: Dni wolne od treningu?

Aha dobrze wiedzieć bo jak ja zawsze miałem jeden jogurt przeznaczony na dzien i często w dni bez treningu nie pi3em żeby zostawia go na dzien treningowy i wtedy wypić 2 to zle robilem.Wiea teraz czy to pićtek czy niedziela dużo białka musze wrzerac bez względu czy to dzien w którym cwiczy3em czy tez nie.
Dzieki za odpowiedzi :!:

17

Odp: Dni wolne od treningu?

Nie ma sprawy.
Polecam sie

18

Odp: Dni wolne od treningu?

Jeszcze napewno nie raz sko0rzystam z Twoich rad big_smile

19

Odp: Dni wolne od treningu?

O każdej porze dnia i nocy... w miarę mych mozliwosci

20

Odp: Dni wolne od treningu?

Ja zawsze utrzymuje te samą ilość białka podczas dni nietreningowych a zmniejszam tylko o 20% ilość weglowodanow.
Czy dobże? nie wiem.
Zawsze tak robie i chyba dobże na tym wychodze.
Wg.
mnie trzeba utrzymywaa ilość białka na tym samym poziomie, natomiast troche trzeba zmniejszya podaż węglowodanów żeby nie powodować przyrostu t3usczyku.
Bo nie spalamy przecież w tym dniu tyle kalorii, i zapasy glikogenu nie wyczerpują sie tak szybko.

21

Odp: Dni wolne od treningu?

Mi sie wydaje ze ilość bialko w dni treningowe powinno być zwiększone bo masz wieksze zapotrzebowanie po treningu.
8)

22

Odp: Dni wolne od treningu?

Te? caly czast tak sadzi3em,ale teraz staram sie jeść tak samo dużo bez różnicy czy byłem dziś na siłowni czy tez nie :?

23

Odp: Dni wolne od treningu?

Ja robie podobnie do Ciebie jem ile wlezie :-) Bo wiem ze zawsze coś od3ozy sie na masę 8)