Temat: Co najlepsze na mase???

Witam, mam 186cm i 70kg, praktycznie zadnego stażu i zamierzam przytyc.
Oto kilka pytan:1.
które odzywki są wg Waszego doswiadczenia najlepsze, póki co rozważam zakup Mega Mass 4 (niby renomowany bo z Ameryki) lub Mass XXL, obie maja 20g bialka, lub jakieś inne?2.
Jak przyrządzacie te kurczaki bo juz wiem, ze dieta jest podstawa diety a nie odzywki , tylko dużo z tym klopotu.
Gotujecie, pieczecie i czy to rzeczywiście wychodzi taniej niz odzywki?3.
Czy jak zapodam sobie wieksze dawki odzywek zamiast diety tunczykowo-oliwkowej to wyjdzie na to samo?4.
Czy serwatki mogą zastąpić kurczakaż Co jeszcze powinienem kupić oprócz odzywki, moze właśnie bialko? Nie planuje zostać kulturysta a jedynie przytyć o jakieś 5-8 kilogramów miesni zeby sie lepiej ze sobą czuc.
Planuje 2 treningi na tydzien.
Dodam ze jestem typem beztluszczowca - chuderlaka, czyli mam problemy z tyciem.Dzieki za pomoc //:-D :-D /Nie ten dzial-pomyslka, prosze moderatora o usuniecie tamatu //:-D :-D /

2

Odp: Co najlepsze na mase???

jeśli masz zamiar rosnac wybitnie na odzywkach i zamierzasz je od razu konsumowac, nie planujesz wiecej niz 2 treningów na tydzien, chcesz od razu przytyć w mulach to odpowiem Ci od razu.Przewal kasę na odzywki na jakieś pierdoly, bo miesni w taki sposob nie zrobisz.

3

Odp: Co najlepsze na mase???

jak chcesz przyutyc i nie zalezy Ci na czystej masie to powiedz mamie, zeby Ci robiła jeść 2 razy wiecej niz zawsze do tego dużo jedz na kolacje i powinno starczyć

4

Odp: Co najlepsze na mase???

1.
Nie kupuj odzywek2.
Odzywki wychodzą taniej ale lepiej zjeść kurczaka niz odzywki (jesli amsz taka mozliwosc) a przyrzadzenie to sprawa gudtu, ja smarze, albo gotuje, ale np.
kotlety a'la schabowy z kurczaka tez są dobre.3.
Nie zapodawaj sobie w ogolew odzywek póki co, chyba ze jakieś dobre witaminy.Pozatym trening minimum 3 razy w tygodniu, dieta wysoko weglowodanowo-bialkowa.
Odpowiedni rodzaj treningu, sen itd....

5

Odp: Co najlepsze na mase???

Dlaczego na poczatku nie mozna stosować gainerow? dużo czytałem ale tego nigdzie nie bylo.
No i czy 3 treningi w tygodniu to absolutne minimum? Przypominam, ze chce sie podbudować a nie zostać kulturysta.
Przy tej masie ciała jednak nie wszyscy wiedza ze energii nie starcza nie tylko na resztę dnia po treningu ale nawet na godzinny trening, stad mysle, ze taki dopalacz jest wskazany.
Czy sie myle?

6

Odp: Co najlepsze na mase???

Mylisz sie.
Albo będziesz trenował i sie staral, albo nie urosniesz.
A 3 treningi to wg mnie minimum.
Zaznaczam - dobrze przeprowadzone treningi.

7

Odp: Co najlepsze na mase???

chlopie walnij od razu saa.
Kurde co ty baba jesteś zeby nie dac rady zrobić 3 godzinnych treningów w tygodniu?? to moze idź sie poloz bo sie przemeczysz.....

8

Odp: Co najlepsze na mase???

Daruj sobie zlosliwosci wacek.
Po pierwsze pytałem DLACZEGO nie mogę brac gainerow od razu, ale widać nie wiesz, bo to ze nie mogę to mi każdy spec z tego forum napisze.
Po drugie, pytam sie o gainery i 2 treningi w tygodniu bo uczę sie w dwóch szkolach, studiuje i nie mam takich ilosci czasu zeby sobie gotować ani zeby trenowac.
jeśli wiec nie mogę nabrać masy przeprowadzając 2 treningi tygodniowo to tez dla mnie pomocna informacja.
Dzieki //:-D :-D /

9

Odp: Co najlepsze na mase???

Po prostu 2 treningi to za mało by budować mase.
Nie przerobisz wszystkich partii prawidlowo, a jeśli zrezygnujesz z jakiś (podejrzewam, ze z pleców i nog) nie dorobisz sie prawidłowej sylwetki.
Odzywki to sztuczne produkty, nie są tak dobrze akceptowane przez organizm jak normalne zarcie.Branie odzywek od poczatku spotkań z silownia sprawi, ze nie poznasz jak twój organizm reaguje na dane cwiczenia.
Poza tym po najbliższej przerwie większość masy zejdzie, wiec nie warto.

10

Odp: Co najlepsze na mase???

Dieta to podstawa i od tego musisz wyjsc, a odzywki ja juz zapewne wiesz to tylko uzupelnienie, ja zacząłem brac juz w drugim miesiącu cwiczen gainera, bo mam szybka przemianę a szkola nie pozwalała utrzymać diety.
Musisz sam wiedzieć czego ci brakuje w diecie (bialko/wegle) i jeśli nie dajesz rady wyciągnąć odpowiedniej ilosci wspomagasz sie odzywka.
oczywiście normalne jedzenie to podstawa.