1

Temat: co lepsze bialko czy gainer??

WITAM!!
mam takie pytanie jeżeli pracuje nad masa mam wolna przemianę materii, chce przybrać około 5-6 kg ale w tym jak najwiecej miesnii a jak najmniej tluszczu to czy zastosować gainer czy jakieś bialko??? jeśli możecie to od razu podajcie przykłady takich odpowiednich supli.. dzieki pozdro!!!

2

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

Kup lepiej bialko big_smile
Powiem Ci taka rzecz ze w październiku kupiłem gainera i po zjedzeniu żałowałem ze nie kupiłem za to bialka
Juz nigdy nie kupie gainera- postaram sie jeść chociaż przez 9 miesięcy w roku bialko z odzywki (ostrowia) Wegle latwiej uzyskać z diety, wiec tylko bialko bialko bialko big_smile
Tak powiedziawszy uczyniłem big_smile

3

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

ja sie go je sporo to sie tyje - kazda porcja gainera o wiekszescj ilos ci bialka to jakieś 3 kcal. Wiec nic dziwnego.

DO autora Postu dla ciebie bardziej by pasował jakiś Bulk czyli pol na pol ww i bialka.
Moze byc Top mass czy Hard gainer Treca ten ostatni kosztuje 129zl za 2800g

4

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

bialko jest trudniej z diety wyciagnac.
ale jak masz problem z przybraniem wagi to gainer tez by sie przydal.
proponuje gainer + bialko.
a jak masz kasę tylko na jedno to sie musisz zdecydować

5

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

wolna przemiana materii-bialko(wybor zalezy od zasobnsci portfela oczywiscie) lub tak jak pisał szocho - bulk

co do tego co latwiej wyciągnąć z diety.. to zalezy.. mi trudniej o wegle.. zeby tyc musze ich jeść ponad 500g grubo.. a z bialkiem nie mam problemu(

6

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

jak mol bym poprawić to prosze mi pisać czarcimiotPol latwiej i lepiej

i ogólnie j/w
koledze chodziło pewnie o to ze taniej ww :-) niz bialko.

7

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

sam nie wiem chyaba na bialko sie zdecyduje bo wole mniejszy przyrost ale lepszy jakosciowo, poza tym trudniej mi wyciągnąć z diety bialko niz wegle..a co sadzicie o produkcie treca NitroProGen ??? troche drogie moze to bialko ale tam jest hydrolizat i koncentrat serwatki, peptyd L-glutaminy, izolat bailka jaja kurzego ( no chyba kurzego bo nie wiem czy egg tyczy sie tylko jaj kurzych czy ogólnie ) i wapnian kazeiny.
albo np 3D protein??? możecie dac jeszce jakieś produkty (co do kasy to wiadomo nie przelewa sie bokami ale wole poczekać i kupić coś czego efekt mnie zadowoli) big_smile

8

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

Ostrowia big_smile (sam mówisz ze kasa sie nie przelewa wiec lepiej to:D)- 33 zl kilogram
Wilma1984 jak Ci moze byc trudniej wegle uzykac z diety?? Nie rozumiem tego big_smile Wegle masz prawie we wszystkim i w dużych ilosciach ;

9

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

bialko ci masy nie da :-), jest tylko budulcem ;-) a musisz miec bodziec ;-)

10

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

Na moje oko kup jakiegoś gainera, a bialko staraj sie z diety wyciagac.

11

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

Wilma1984 jak Ci moze byc trudniej wegle uzykac z diety?? Nie rozumiem tego big_smile Wegle masz prawie we wszystkim i w dużych ilosciach ;

tak tylko jakie wegle? staram sie jeść produkty o niskim IG.. niedogotowany brązowy ryz itp lols

450-5 g wegli i akurat utrzymuje wage.. a niektórzy robią masę na 300g.. o tluszczach tez nie zapominam..

12

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

czasem trudno jest wyciągnąć wegle z diety, przynajmniej mnie, bo jedzenie 6razy dziennie ryżu (i zamiennikow) chyba nikomu sie nie usmiecha, dlatego gainer to całkiem dobra sprawa, choć u osób z tendencja do tycia właśnie to bedzie powodowal.
Bialko to podstawa każdej niemal suplementacji, chyba, ze zdołasz je wyciągnąć z diety, ale chociażby na posiłek potreningowy ja polecam bialko w proszku zamiast zwykłego jedzenia.

13

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

a czy bialko przyjmować w około 3 min po treningu czy raczej na noc ?? czy moze razem albo w całkiem innych porach?? a czy do tego bialka lepiej dorzucić krete czy nitrobolon??? na gainer sie raczej nie zdecyduje, chyba ze na tego bulka.. no zobaczymy
PS a moze hmb do tego?? chciałbym aby taki zestawik mieścił sie w granicach 15 - 2 zl . Thx !!!

14

Odp: co lepsze bialko czy gainer??

yyyy za 2 zl to starczy tylko na tego bulka albo bialko big_smile