1

Temat: WIELKIE PROBLEM

WITAM Was!!!

Otoz poraz kolejny bede Was męczył podobnym pytaniem z serii jak mam nabrać masę . Moja historia z kulturystyka zaczęła sie 3 lata temu, był to czas w którym ćwiczyłem 4 miesiące poczym przestawalem, i tak w kolko. Nie zastanawiałem sie nad swoja masa ktora w tamtych czasach wynosiła nie co ponad 55 kg przy wzroscie 175 cm. Obecnie waze 61 kg przy wzroscie 178 cm. Od maja tego roku znowu mam zajawkę na ciezary, chce przytyc, mam bardzo szybka przemianę materi w zwiazku z tym mam pytania:

1. Jakie suplementy byly by dobre dla mnie (jesli chodzi o cenę i jakoś to prosiłbym o coś lepszego, dolna polka odpada, chyba, ze polecacie coś taniego, a na prawdę dobrego). Prosze o dopisanie dawkowania, częstotliwości itp.

2. prosiłbym o zestaw cwiczen na mase, wskazowki, porady itp.

Gdybyscie mieli jakieś cenne wskazówki dla mnie, prosze o napisanie ich. Z gory dziekuje, pozdrawiam wszystkich.

2

Odp: WIELKIE PROBLEM

pytasz o wszystko ale nie pytasz o najważniejsze

jak Twoja dieta wyglada ?

3

Odp: WIELKIE PROBLEM

Moderator mógłbyś mi powiedzieć jak powinna wyglądać dieta dla mnie.
Z gory dziekuje.

4

Odp: WIELKIE PROBLEM

-2 gramy bialka na 1kg masy ciała
-4,7 gramy wedlowodan na 1kg masy ciała
-0,75 gramy tluszczu na 1kg masy ciała
+ 2-3l wody, owoce i wazywa

7. - Sniadanie
-100g platkow owsianych gorskich
-300ml mleka 0,5%
-50g twarogu chudego
-10g oliwy z oliwek
87,8gWW, 16gB, 19,2gT

10. - Sniadanie II
-80g ryżu brązowego
-50g tuńczyka z puszki
-10g oliwy z oliwek
60gWW, 11gB, 11gT

13. - Obiad
-100g kaszy gryczanej
-1 piersi z kurczaka bez skory
-10g oleju słonecznikowego
69gWW, 19gB, 10gT

14. - Trening

15. - posiłek potreningowy
-60g odzywki typu Carbo
-28g bialka serwatki (najlepiej hydrolizowany izolat, pozyskiwany na drodze CFM - np. WPI Treca)
56gWW, 28gB

16.15 - Obiad II
-80g ryżu brązowego
-100g twarogu chudego
-10g oleju słonecznikowego
60gWW, 20gB

19.15 - Kolacja
-100g wołowiny (poledwica)
-10g oliwy z oliwek
20gB, 13,5gT

21.45 - Kolacja II
-5 bialka jaj
-2 zoltka
30gB

Suma: 333gWW, 144gB, 51gT

5

Odp: WIELKIE PROBLEM

Moderator wielkie dzieki.
Prosilbym, abys mi mógł odpowiedzieć jeszcze na te 2 pytania.
Z gory dziekuje, pozdrawiam.

6

Odp: WIELKIE PROBLEM

z spulami poczekaj kilka miesiecy,
narazie dieta + trening + dużo snu
zadnych baletow itp

7

Odp: WIELKIE PROBLEM

SonB, człowieku - to jest SonB, a nie Moderator.
Moderatorow, to masz od cholipci i ciut ciut...

8

Odp: WIELKIE PROBLEM

Gormoz, czekalem az chłopak sam zalapie o co chodzi ... ale go wyręczyłeś

9

Odp: WIELKIE PROBLEM

jeżeli masz szybka przeminae materii a na taka mi to wyglada zwiększył bym ilość wegli do 6g na każdy kilogram ciała dzieki temu organizm przy szybkiej przemianie nie bedzie brał energi z bialek tylko z wegli to raz a dwa zostanie mu wiecej budulca na mięśnie

10

Odp: WIELKIE PROBLEM

przy szybkiej przemianie materii dobrze tez jest zwiększyć ilość NNKT, aby organizm tez z nich czerpał kalorie

11

Odp: WIELKIE PROBLEM

Sorry, za pomyłkę zwiazana z Twoim nickiem SonB, jestem tu pierwszy raz, wiec nie zauważyłem jaka prawdziwa ksywkę masz, ale czy to ważne z drugiej strony?
Dzieki chłopaki za cenne rady.

12

Odp: WIELKIE PROBLEM

Mam jeszcze jedno pytanie, kwestia zwiazana z posilkami, otoz pracuje od 8 do 17 podczas tej pracy mogę sobie pozwolić na drobny posilek.
W jaki sposob mogę otrzymać wszystkie potrzebne skladniki, o których wyzej pisał SonB.
Pozdrawiam.

13

Odp: WIELKIE PROBLEM

jedynym rozwiazanie byłaby tu odzywka ktora uzupełniła by diete.
Dobrze by było jakbys mógł sobie pozowlic na dwa posilki ponieważ ponad 9 godzin a pewnie sniadanie jesz o 7 a obiad około 17.3 a wiec jeszcze dluzej to nie najlepiej i isynieje ryzyko katabolizmu.
Optymalnym rozwiazaniem byłoby rano o 7 sniadanie około 1 drugie sniadanie o 13-14 obiad (tu możesz dac odzywke) po pracy obiad godizne po obiedzie silownia i po siłowni ostatni posilek.
musiałbyś to tak obliczyć aby ilość bialek i wegli choć mniej wiecej sie zgadzała i bedzie ok.