1

Temat: Co najlepsze?? =:) dla mnie

Mam 16 lat----Waga 58 kg-----Wzrost 173cm

Rok trenuje sposobem domowym tzn. (pompki, brzuszki, 6 Weidera, mam hantle i sztange) od tygodnia chodze do bardziej profesjonalnej silowni) i ostro trenuje!!!

Chce zakupić sobie odzywke tylko nie wiem jaka, przez suplementacje chce
osiągnąć czysta masę miesniowa!!

Do dyspozycji 12 zl.

słyszałem ze po gainerach przyrasta masa mieszana tzn ( masa tluszczowa i
miesniowa ) a mi chodzi o czysta masę miesniowa.

Jaka odzywke radzicie??

2

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

przestrzegaj diety zainwestuj w piersi makaron ryz kasze mięso jajka a nie szukasz odzywek dieta to podstawa a nie odzywki na nie przyjdize jeszcze czas

3

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

masz mala wage jak narazie to dużo masuj najwazniejsza jest dieta jeśli bardzo chcesz to jakieś gainery, odyzywki białkowe nie przejmuj sie tluszcze bo jest go mało a jak narazie to potrzebna ci masa

4

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

HMB jest dobre na budowanie czystej masy mięśniowej oczywiście w polaczeniu z djeta na mase...

5

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

Tylko, ze w jego przypadku HMB sie nie kalkuluje.
chłopak ma 16 lat i pewnie niewielkie kieszonkowe co miesiac.
logor_Ott dobrze ci napisal.
Inwestuj w dietę Odzywki cudow nie czynia, a dobra dieta to polowa sukcesu (jak nie wiecej)

6

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

Dieta !! Dieta !! Dieta !! i jeszcze raz D I E T A !! twój organizm nie jest jeszcze wpelni rozwiniety , z tych odzywek nic dobrego nie wyjdzie . Nie w tym wieku .

7

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

IAwatarI HMB niejeste takie drogie za 60zl ma na dwa miechy hmb olimpa... a pozatem sam napisał ze do dyspozycji ma 120zl to za 80zl moze kupci sobie mega capsy a resztę przeznaczyć na dietę na masę moimz daniem jest to dobry wybór bo znam osoby co tak zrobiły i niezaluja tereaz

8

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

co najwyzej to możesz sobie jakieś bialko dokupic, bo wegle i tluszcz to spokojnie (a nawet z nadwyzka) wyciągniesz z diety - makaron, ryz, platki owsiane, etc.

9

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

Nie da sie jednoczenie byc w cyklu na masę i rzeźbę Najpier zrob masę do wagi o kilka kg przewyzszajaca Twoja docelowa wage a potem popracujesz nad rzezba Nabieranie czystej suchej masy mięśniowej bez tluszczu jest niezwykle tudne I dużo bardziej praco- i czasochłonne Pozdrawiam Jak coś to pytaj na gg

10

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

Nlegnjog ma racje nie możesz bac sie tluszczyna ciele.
Jelsi robiosz masę tluszczu nie unikniesz a i tak go później przy rzezbieniu spalisz mysle ze dla ciebie minimum to 7 -75 kg?? jak juz będziesz mial jako taka dietę ewentualnie jakiś gainer lub bialko ale cudu sie po tym nie spodziewaj uzupełnisz jedynie dietę i po 3 kg bialka nie mysl l ze ebdziesz wielki (inni tak mysla)

11

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

No racja....sam myślałem ze odzywki wystarcza ale doszedłem do wniosku (po komentarzach moich starszych dosw.
kolegow) ze wole jeść kasze, makaron, ziemniaki, sery itd.
Wyjdzie taniej, zdrowiej tym bardziej ze tez mam 16 lat i jeszcze sie rozwijam wiec odpuszczę sobie chemie.
ułożę sobie jakas dietkę i luuz.
Dlatego radze ci tak samo Pozdro

12

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

3 kg gainera starczy na ok 4 tygodnie i do tego trzeba miec dobrze zbilansowana diete, ale w supłach jest żywność wysokiej jakości dla tego lepiej przyzwyczaić organizm stosując dietę a puzniej gainera jako uzupelnienie

13

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

racja powinieneś przybrać na masie tutaj również tłuszczyk tak do około moim zdaniem 75 kg a później możesz sie pobawić w rzezbienie i spalanie tluszczu,wedlug mnie lepiej natym wyjdziesz.

14

Odp: Co najlepsze?? =:) dla mnie

kisiel gainer by mu starczył na 4 tyg jak by go oszczędzał (2x50g porcje dziennie) bo jeśli by brał normalnie 3 porcje po 5 g to na 2 dni