1

Temat: cukier krysztal

mam cholerny problem, poczytałem juz tyle o tych cukrach ale tylko jednego nie potrafię zrozumiec, jak w temacie, cukier krystaliczny sie znaczy.. jest to dwucukier czy cukier prosty, bo juz cholery dostaje... no i z tym problem, facetka od bioli mówi mi ze jest to coś w rodzaju dextrozy, bo wspomniałem jej o dextrozie, czyli jak sie ma jedno z drugim, a wiemy ze dextroza jet dla nas kulturystów przydatna.. co wiec z tym naszym domowym cukrem, jest on wkoncu zły z tego co wiem, ale w czym ta zlosc no, niech mi ktoś powie to jasniej, czym rozni sie od dextrozy i czemu akurat nasza dextroza jest dobra a ten cukier kryst.
jest zly? w czym tkwi problem?

2

Odp: cukier krysztal

YYY no tego, ze tak powiem cukier w naszych kulturystycznych cukierniczkach to chyba ze tak powiem sacharoza czylyyy ze tak powiem dwucukier.
Tego no co mogę dodac, my ze tak powiem kulturyści nie powinniśmy ze tak powiem na dzien dzisiejszy spożywać cukru ze tak powiem z cukierniczki.
Na dzien dzisiejszy dla nas kulturystów nie jest przeydatny chyba za bardzo ze tak powiem tego.
Co do tego znaczy ze tak powiem dextrozy to chyba pomaga we wchlanianiu ze tak powiem kreatyny czy jakoś tak.

3

Odp: cukier krysztal

Cl1nt0n, ty masz jakiś dzisiaj dzien świra chyba /

4

Odp: cukier krysztal

Kup sobie glukozę spozywcza i stosuj zamiast cukru z cukierniczki bo raczej dextro jouce nie posłodzisz sobie herbaty /

5

Odp: cukier krysztal

cukier jest to dwucukier zlozony z 2 cukrow prostych frutkozy i glukozy, są zle bo nie posiadają właściwości redukcyjnych(sam nie wiem co to znaczy)

6

Odp: cukier krysztal

no czy;li widze każdy wie czemu tak naprawdę jeść tego nie mozna no zaraz padne... ale cóż chociaż wiem ze nie jestem jedyny, ze sacharoza to jest to wiem, ze dextroza pomaga wchłaniać jak to kolega tam wyzej napisal, tez wiem, ale w czym jest kurna zły ten nasz krysztalek, o to mi chodzi, bo każdy wie ze jest zly, ale z czym, bo to nie meczy //:-D :-D jak ktoś jeszcze sie troszke zna, to dawac, przydalby sie ktoś o konkretnym obeznaniu //:-D :-D pozdrawiam

7

Odp: cukier krysztal

kurde sacharoza jest rozkladana do glukozy i fruktozy, wiadomo ze fruktoza jest wolniej wlchaniana przez nasz organizm, później trafia do watroby gdzie jest przetwarzana do glukozy które cukry mogą byc wykozystywane przez nasz organizm, jak uważasz na bioli to zapewne wiesz ze organizm musi przetworzyć substancje do form które organizm nie bedzie traktował jako "nieswoje", ponadto wiadomo ze fruktoza zawiera grupę ketonowa z czego wiadomo ze jest to cukier jeszcze redukcyjny a nie tak jak glukoza juz w najniżej formie, fruktoza zostaje redukowana do glukozy a wyzej wymieniona grupa zostaje utleniona w karboksylowa

8

Odp: cukier krysztal

W skrocie, zeby sie psuja szybciej /

9

Odp: cukier krysztal

tez mam jazdy z tym cukrem ale w FLEX często mówią zeby przed treningiem jeść cukier i zaraz po lub gy tworzysz własny gainer lub o kryski mono 2 gramow na kazy gram krychy, wiec chyba nie taki zły ten cukier po prostu chozi o to zeby go spalić a to wymaga treningu naprawe ciężkiego bo inachej pójdzie w fat i tu znim jest problem