1

Temat: Pomoc dla poczatkujacego

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem przepraszam ze mój post jest odrazu z prosba skierowany ale mam nadzieje ze nie pozostanie pbez pozytywnego odzewu. Mam problem ostatnimi czasy troche zmian przyszło w moim zyciu - ciezka parca fizyczna, brak snu, stres, weekend na studiach, brak czasu na posilki. Wszytsko to prowadzi do spadku jeszcze i tam mojej niklej masy - 7 kg przy wzroscie 197 cm. 2 lat Zawsze byłem taki ale ostatnimi zacsy to juz jest widze po sobie przesada... Szukam wiec pomocy zeby jakoś nabrać masy. Jestem człowiekiem całkowicie poczatkujacym i dlatego kieruje do was pytanie o jakieś srodki wspomagające - bialko itd. dietę i cwiczenia. Dziedzina jaka jest kulturystka jest mi całkowicie obca. Dlatego prosze o podanie ajkis preparatów od których powinnem zacac diety i sposobu cwiczen zeby moc jakas powiększyć ta mase. Z gory jeszce raz dziekuje i przepraszam za klopot

2

Odp: Pomoc dla poczatkujacego

Napoczatek to dużo czytania przed Toba!Przy prawie 2 metrach tylko 70kg,to masz spora niedowage!Zadnych odzywek od startu,musisz miec minimum pol roku stażu zeby sięgnąć po suplementy.Narazie organizm bedzie spokojnie rozrastał sie na tym,co dostarczysz mu z diety na mase!Tu masz przykladowa dietę dla osoby ważącej 70kg: PNphpBB2&file viewtopic&t 3884 3884
Koniecznie poczytaj na temat diet w przyklejonych!Dowiesz sie stamtąd naprawdę duzo!
następnie zabierzemy sie za ulozenie treningu na mase,ale musisz napisać najpierw czy będziesz ćwiczył na silowni,czy w domu,a jeśli juz to jaki masz sprzet?
zresztą sam poczytaj na temat treningów dla poczatkujacych: PNphpBB2&file viewtopic&t 3966 3966
Organizm powinien miec minimum 7-8godzin snu,wtedy rosna miesnie(regeneruja sie).