1

Temat: Masa

Czesc!
Wiec chodzi mi o to ze nie wiem co robić i jaka dietę przyjac. Mam 178 cm wzrostu i waze 81 kg wiec jestem grubasek i oczywiście co sie z tym wiaze jest ,,oponka :cry: ćwiczę ponad miesiąc big_smile i chialbym jakas diete. mówią ze mam jechać na masę tak do 9 kg ale boje sie ze bede mocno gruby i ze bede jeszcze gorzej wyglądał :? co robic? czy jest jakas dieta dla mnie? I co mial bym kupić z witamin, odzywek, bialek?!?!
Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam 8)

2

Odp: Masa

Na odzywki zawczesnie!To Ty musisz określić czy chesz byc jeszcze wiekszy,czy wolisz juz rzezbic,dopiero będziemy mogli poradzić ci coś z dieta.Zalezy jak duza masz nadwage,jesli niewielka to rzeczywiście masuj do wiosny,a od marca zacznij ostro rzezbic.
Trening+dieta na masę rozwijają objętość miesni,przyrost tkanki tłuszczowej jest niewielki.
PNphpBB2&file viewforum&f 4&sid 860e77e7c7906e4cbafcaaec06aa65af tu masz dużo info o dietach,w przyklejonych
PNphpBB2&file viewtopic&t 3966 3966 a tu o treningach

3

Odp: Masa

jeśli chodzi o tluszcz to az tak dużo go nie jest, ale mało tez nie... rozumiecie, najwiekszy problem to brzuch.
Ja sam nie wiem, na rzeźbę to chyba za wcześnie i teraz swieta itp.
heheh wiec nie dam rady lol wydaje mi sie ze nie mam dużej nadwagi.
Narazie to zalezy mi na sile i na rozwinieciu miesni a od wiosny na rzezbie... wiec co radzicie? nie mam brac zadnych witamin ani bialka ? znajomi biorą bialko od poczatku, wiec to chyba zle co? czekam na odp.

4

Odp: Masa

aaa no to tak jak napisałem powyzej!spr.te linki!tam masz trening dla poczatkujacych oraz swietny trening na brzuch 6W,ale zacznij go robić na wiosne,razem z treningiem na rzeźbę i dieta redukcyjna!A narazie ćwicz normalnie brzuch,aby wzmocnić te mięśnie przed 6W.Masuj przez zime,chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie HST wg Lee (sila i masa po tym idzie,tez jest pod drugim linkiem).Co do wszelkich odzywek,kazda osoba,ktora sie tu jeszcze wypowie napisze ci to samo,z twoim stażem to nonsens!A jak bardzo chcesz coś zapodać to owszem mozesz,ale w okolicach czerwca najwczesniej.

5

Odp: Masa

To teraz wszytsko wiem, WIELKIE DZIEKI Rodger_Ant :!: a chciałbym juz coś bra, szkoda ze dopiero od czerwca, poczekam

6

Odp: Masa

jak będziesz rzeźbił ćwicz systematycznie brzuchy(codziennie) później możesz zabrać sie za suple:hmb, amino...

7

Odp: Masa

jeśli zaczynasz to przez 6 miesięcy dobrego treningu i odpowiedniej diety człowiek tak puchnie ze nie trzeba mu zadnych suplementow.