1

Temat: Co naprawde warto??

Chcia3em poruszya temat, odżywek weglowodanowo-bialkowych.
Dużo sie o nich mowi, dużo sie ich spotyka.
Jestem ciekaw jak zapatrujecie sie na ich zastosowanie wzgledem uzyskiwania masy.
Otu? jedno z pytań jakie chce zadaa, to co jest lepszym wyborem, gainer czy bcaa, jeśli musze sie na coś zdecyodowac.
Nastepne pytanie, co jest lepsze w sytuacji gdy z powodów czasowo finansowych dziennie mozna sobie zapewnić 1/3 zapotrzebowania na bialko.
Np.
w przypadku gdy waże 7 kg na 21 g potrzebnego białka dziennie nie udaje mi sie zjeść zawartości wiekszej niz 80-9 g.
Co wtedy gainer? (około 4 g białka i weglowodanow) czy BCAA ( około 80g). Jak rozwiazaa taka sytuacje, no i co w końcu jest nalepsze na mase.
Gdyby kupowaa odżywki białkowe na 2 miesiące czasu.
Co byscie wybrali? Z gory dziekuje, mam nadzieje, że mimo wielu postawionych pytań uda mi sie rozwiązać te problemy.
Mysle, że pytania te lepiej postawia w jednym poscie niz w kilku.

2

Odp: Co naprawde warto??

Gainer to po3aczenie białka i carbo czyli mono-,oligo-, polisacharyd.
Obecnie spotyka sie z opiniami że lepiej po te składniki siegaa osobno.
możesz 3aczya carbo z białkiem po treningu taki sam skutek jak w przypadku gainera.
A w zależności od brakow białka możesz od?ywke bialkowa brać najlepiej na noc a do tego jeśli mało miedzy posiłkami.

3

Odp: Co naprawde warto??

gainera polecam jako uzupelnienie diety...i szczególnie przy twojej wadze :!:
bcaa jako dodatek...sam lipa

4

Odp: Co naprawde warto??

gainerek mass xxl 4,8 kg 129 zł
bialko 3D PROTEIN (smakowy) 275 g 139 zł
bcaa TREC BCAA Powder 4 g (8 porcji) 109 zł

5

Odp: Co naprawde warto??

Dzieki za odpowiedzi, LucilleWein a ten mass xxl z jakiej firmy jest?

6

Odp: Co naprawde warto??

Trec Nutrition www.trec.com.pl

7

Odp: Co naprawde warto??

bcaa to tylko kilka aminokwasów
tego nie spo?ywa sie w ilosci 80g na dzien
to sie stosuje jako antykatabolik
ja polecam gainery w nich wszystko ejst odpowiednio zestawione

co do wypowiedzi Ultimate_FJFS
w carbo są zawarte wegle typowo energetyczne
a w gainerze rozga3e?ione, które są niezbedne przy 3apaniu masy
tak wiec gainer nie ro?wna sie bia3ku i carbo

8

Odp: Co naprawde warto??

Baymann gainer także jak carbo kompensuje utrate glikogenu.
Podszed3em do sprawy ekonomicznie.
IVeratvxI napisał że brakuje mu białka w diecie aby uzupe3nia te ponad 100gr.
białka musiałby jeśli to gainer gdzie na 100gr.
jest 4 gr.
białka przelicz sobie ile by musiał porcji tego gainera brać(około 300gr). A każda porcja 3aczy sie także z duża ilością wegli, nie ma bata żeby to org.
przyja3.
Sama odżywka bialkowa plus carbo załatwić problem-oczywiscie podejscie jak wspomanie3em ekonom.
Bcaa to aminokwas zawarty w bia3ku wiec nie bedzie musiał sie rozdrabniaa na osobne produkty.
A sama odżywka bialkowa bez problemu nadrobi niedobór białka.
A wegle ma z carbo poza tym wegle dużo łatwiej dostarczyć z diety.
Pozdro.

9

Odp: Co naprawde warto??

Hmm, no to ciekawe co piszecie, postaram sie zwiększyć dzienna ilość białka i jak bedzie nap3yw kasy kupić gainera. No a jeśli sie nie uda to zdecyduje sie na samo bialko. Ja tam ryż czy kasze mogę jeść na okrag3o wiec to nie taki problem dla mnie. No ale jeszcze zobacze. DZieki za odpowiedzi.

ps. co sadzicie o gainerze firmy Vital Max. Za niska cenę i moze na długo starczyc. Zerknijcie, moze ktoś juz stosował?
to adres:
http://tonus.pl/nowy_sklep/product_info.php/cPath/3/products_id/446 http://tonus.pl/nowy_sklep/product_info.ph...products_id/446

10

Odp: Co naprawde warto??

Dobry gainer sam na nim teraz jadę w3asciwie to zacząłem ale kumpel już ma 3 kg za soba.
Masz tam kretke śladowe ilosci do tego tauryne, bcaa i glutaminę wiec skład jest bogaty.
Poza tym stosunek białka do wegli ~3 do 6 gr.
przy tym mało tłuszczu bo 0,2gr.
a w niektoych gainerach jest go około 7gr.
Wiec dobry wybór dla osób które boja sie oponki.
oczywiście na noc nie ma co brać.
Efekty pewnie i tak sie nie ro?nia znacznie od efektow innych tuczników ale mój kumpel sobie go chwali poza tym kwestie odgrywa tutaj cena/jakosa/wystarczalnosa.

11

Odp: Co naprawde warto??

jeśli chcesz kupywac go na necie to masz tu link chyba najtaniej http://www.kulturystyczny.pl/sklep.php?ID 487 http://www.kulturystyczny.pl/sklep.php?ID 487 cale 1 pln czyli na przesyłkę POZDRAWIAM

12

Odp: Co naprawde warto??

Ultimate_FJFS:
patrzac jedynie ekonomicznie mogłbym sie z tobą zgodzia
no ale nie jest powiedziane, że musi te 300g 'na raz' spo?ya
rozło?y sobie branie tego gainera na 3 porcje
no jest jeszcze opcja bulka
wtedy jest stosunek 1-1 i nie muysi jeść tylu wegli
wszystko kwestia metabloizmu
jeśli masz problemy z masa to rozga3ezione wegle działaja bardzo podobnie jak bialko :
wiem z autopsji

a teraz coś od czego powinienem zaczaa-
100g dziennie to wg mnie zbyt duży deficyt by nadrobią go odrzywkami
pokombinuj z dieta, żeby własnie z niej 'wycisnac' proteiny

13

Odp: Co naprawde warto??

Baymann no oczywiście że niejednorazowo porcje w ilosci trzech w ciągu dnia i tak nie mogą być wieksze jednorazowo niż 5 gr. stosowanie gainera wynosi 15 gr. dziennie wiecej nie ma sensu gdyż org. nie przyjmie tego. Jednorazowa porcja gainera daje mu około 2 gr. białka a odżywka bialkowa porcja jednorazowa ktora wynosiła by 30-40g. odpowiednio tyle białka gdyż jednorazowo org. wiecej białka nie zaadoptuje.
3 porcje po 30gr. dają dziennie 9 gr. białka.
Chociaż w pe3ni sie z tobą zgadzam że suplementy to tylko uzupełnienie diety. Nie powinny w niej graa kluczowej roli lecz wype3niaa niedobory. Pozdro.

14

Odp: Co naprawde warto??

hmm zdanie na temat tego gainerka są bardzo podzielone..słyszałem że jest slaby a teraz s3ysze że jest ok...dziwna sprawa

15

Odp: Co naprawde warto??

Oj no ja pokombinuje z dieta, moze coś wyciągnę jeszcze. Tak byłoby najlepie. Ja mam własnie problem z 3apaniem masy. jeśli chodzi o gainera, to moze ktoś jeszcze zaproponuje jakiegoś za możliwie niska cenę który jest dobry. Ja do najbogatszych nie należe, długo na niego zbieram chciałbym wiec sie nie zawiesa.

ps. Mam pytanko, wy jecie ryż bia3y czy brazowy?