Temat: Przyszlosc:>

Czy wie ktoś może jak trafić do jakiegoś odziału specjalnego policji albo wojskaż:> albo jakieś szkoły lotnicze? Albo cokolwiek związane z tą dziedzina:>

2

Odp: Przyszlosc:>

do policji to najlatwiej przez jakieś przestępstwo trafic, do wojska to bys musial przynajmniej granatem rzucić w dom prezydencki

3

Odp: Przyszlosc:>

Chętnie Ci pomogę, tylko nie wiem konkretnie do czego chcesz trafić...Jeśli chodzi o wojsko, najpierw trafiasz na zasadnicze 9 miesięcy, albo przeszkolenie wojskowe na 2 roku studiow, albo do jakieś szkoły oficerskiej, do których dostać się nie jest wcale łatwo.
Są to normalne studia wojskowe.
Wiadomo w wojsku liczy się także wykształcenie więc lepiej studia mieć, jeśli np.
chodzi o GROM.
Do Gromków biorą z dobrowolnej selekcji, nie jestem pewien ale chyba można być nawet rezerwistą, ale nie jestem pewien.
Casting ten nie jest regularny, według zapotrzebowania.
Do innych jednostek jak formoza, komandosow,itp.
raczej trudno się dostać na początku kariery.
O ile nie wogole, tzn do formozy na pewnie nie /. Nie wiem jakie wymagania są w Dęblinie, bo praktycznie tylko przez tą szkołę można być lotnikiem.
Musiałbyś sprawdzić, ale lekko nie ma.Co do oddziałow AT w policji... Do samej Policji potrzebujesz mieć wbitą pieczęć w książeczce wojskowej.
Potem szkoła policyjna, jeśli masz ambicje by pisać do komendanta wojewodzkiego (chyba on się tym zajmuje) mogą oddelegować Cię do Szczytna na Wyższą Szkołę Policji, co bardzo wiele daje.
Do AT również robi się castingi.Najważniejsze cechy jakimi trzeba dysponować by być członkiem jakiejkolwiek jednostki specjalnej to: psychika, inteligencja, świetne przygotowanie fizyczne.
Z tymże tej pierwszej cechy raczej nie idzie ukształtować.Jeśli coś pominąłem, to pytaj.
Pisałem raczej oględnie.
Miło, że ktoś jeszcze chce iść w takie klimaty jak ja /

4

Odp: Przyszlosc:>

a ja mogę zapomnieć o pracy w mundurowce,przez moje jedne ciekawe wakacje..................................

5

Odp: Przyszlosc:>

broić tez trzeba umiec.
Tak zeby Cie nie złapali B) /

6

Odp: Przyszlosc:>

Heh spoko dzieki:D właśnie mysle zeby do takiego czegoś sie wybrac.Tylko zastanawiam sie wojsko czy policja.
Moze tam gdzie latwiej? /Jesli chodzi o sprawność fizyczna to pracuje nad tym:>Z tego co wiem to jeśli chodzi o pilota to właśnie tylko i wyłącznie Dęblin gdzie dostać sie jest b.ciezko:>Szalony a na jakie ty te klimaty ze tak powiem uczeszczasz?? /

7

Odp: Przyszlosc:>

Kattie1968.......nie tyle ze nieumiem i nieumialem ale chodzi ze tzreba predzej pomyslecz kim to sie robi,bp potem to juz .............sam wiesz

8

Odp: Przyszlosc:>

ja tez mam zamiar isc do woja... mam 3 wujkoow którzy są pulkownikami:D moze bedzie latwiej hehe o ile sie w końcu zdecyduje tam isc pozder

9

Odp: Przyszlosc:>

dokładnie Bobo... ale po 1 latach od przestępstwa twoje papiery ulegaja "wyczyszczeniu", dlatego jeśli masz ambicje to sie ucz.
Do policji biorą do 35 roku zycia /Od malego chciałem byc policjantem, pochwale sie, ze mialem juz praktyki w kryminalnym 8) Jednak od kilku lat celuje w wojsko.
chciałem od razu zdawać do wyższej Szkoly Wojsk lądowych w Wroclawiu, ale okazało sie, ze zdawałem jeden przedmiot nie taki jak wymagaja.
Dlatego teraz zacznę robić przeszkolenie wojskowe, tak na wszelki wypadek.
A jeśli bozia da i zrobie magistra to wtedy dopiero pójdę na oficerkę do Wrocka.
Wojsko teraz przechodzi znaczna modernizacje, dlatego mysle, ze skończy sie ten syf który panuje w niejednej jednostce.Co do profilu... spadochrony, saperzy, coś co daje możliwość wyjazdu na misje.
Ale szkolenie ludzi również by mi pasilo.

10

Odp: Przyszlosc:>

właśnie chciałem sie jeszcze dowiedzieć jakie przedmioty biorą pod uwage?ja zdaje polski,angielski,matematyka,biologia z czego tylko matematyka na rozszerzonym i nawet nie wiem czy mam jakieś szanse:> bo mam rozumieć ze tego typu szkol zaocznych nie ma:>?

11

Odp: Przyszlosc:>

po 1 latach papiery sie wymazoja ale nie jeśli chodzi o prace w służbach mundurowych poza tym liczy sie zdrowie to podstawa warunki fizyczne jeśli ma ktoś miej niz 17 to odpada chyba ze masz znajomosci itp.
A jeśli chodzi o antyterorystyczne to to jest elita wśród kadry i prawda jest tak ze najpierw trzeba popracować w tej formacji troche a potem dopiero mozna sie starać po tym przy selakcji to służby są robione badania majace na celu przydatność do roznych jednostek profilowanych wiec jeśli tam juz coś ci wyjdzie to możesz zapomnieć nie tylko o AT ale nawet o drogowce.Poza tym ludzie zabardzo sie filmów naoglądali i teraz świrują -marzenia scietej głowy //laugh.gif lol laugh.gif /

12

Odp: Przyszlosc:>

http://www.wsosp.deblin.pl/Studia_Rekrutacja2006N.htm - dęblin http://www.wso.wroc.pl/WSOWL.htm - wrocławDo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie ma naboru z cywila od kilku lat.ŁukaszKarkola - nie wiem dlaczego uważasz, że to jest niemożliwe ? A skąd oni ludzi biorą, jeśli ktoś chce sprobować i jest silny to mu się uda.

13

Odp: Przyszlosc:>

100414:date pić, 29 gru 2006 - 15:53:name LukasKarkola) ''(LukasKarkola @ pić, 29 gru 2006 - 15:53) snapback100414/snapback ''! jeśli ma ktoś miej niz 17 to odpada chyba ze masz znajomosci Nie jesteś pierwszy, który mnie irytuje takim gadaniem //:-D :-D 170cm to musza miec tzw.
" krawężniki " a jak aspirujesz na studia to możesz miec nawet 80cm wzrostu i Cie wezmą

14

Odp: Przyszlosc:>

chodzi mi o to ze nie ma mozliwosci dostać sie do tego typu formacji bez stażu np.
za krawężnika i jest jasno opisane 175 dla meszczyzn a preferowane są osoby powyżej tego wzrostu

15

Odp: Przyszlosc:>

No fakt faktem taki wymog niby jest.
Ale nie jestem pewien czy nie odnosi sie tylko do prewencji, bo znam dwóch palarzy z kryminalnego którzy sie w te 175 na pewno nie lapali.

16

Odp: Przyszlosc:>

znajomosci albo postura ale 17 czy 175 to nie jest roznica ale juz jak jest coś poniżej coś w stylu 168 czy niżej to juz raczej bez szans, nieoszukujmy sie

17

Odp: Przyszlosc:>

nie rozumiesz, że 175 to wymog dla krawężników wlepićjących mandaty za źle zaparkowane autaż Jak ktoś idzie na studia i zaczyna od wyższego stopnia to nie patrzą na wzrost ... Wiem bo mój wujek pracuje w policji więc mam info z pierwszej ręki

18

Odp: Przyszlosc:>

ZuhsavianPL ja mieszkam obok Dęblina mam nawet w jednostce 2 rodziny i jeden jest właśnie w tej Szkole pod oficerskiej .. od niedawna jak dla mnie to on jeste za groby i za maly, ale radzi sobie doskonale i nie nazaeka z jego opowiadań co on tam robią jakie maja cwiczenia to nie jste za ciekawie //:-D :-D ale ty napewno dasz rade taki byczek heh

19

Odp: Przyszlosc:>

jeszcze mam czas zeby troche pomyslec:D jeśli coś wybiorę napisze:D