1

Temat: idealny pomiar

wiem że to nie korym osobom sie przyda na tamtym forum to sie przyje3o

Pomiary poszczególnych cześći ciała należy wykonywaa wtedy, gdy mięśnie są ostudzone, a nie bezpośrednio po ćwiczeniach. Najlepiej jest robią pomiary rano, wkrótce po przebudzeniu, zawsze w tym samym czasie i zawsze w ten sam sposob, mierz1c obwód w środkowej cześći mięśnia. Nie naciągajcie centymetra zbyt ciasno, ale też uważajcie, aby nie wisia3 za luYno. Musicie robią to starannie, by pomiary były zawsze dok3adne. U?ywajcie fabrycznych miarek, zdejmując miary w miejscach wskazanych na rysunku, z dok3adnooci1 do po3 centymetra. Ważn1 rzecz1 jest aby centymetr prowadzony był prostopadle do struktury kostnej, dooko3a mierzonej cześći ciała, a nie na ukos. Co jakiś czas sprawdzajcie centymetr, przykładając go do sztywnej linijki, w celu upewnienia sie, czy nie rozciągn13 sie lub nie skurczy3.

2

Odp: idealny pomiar

w tym samym czasie o tej samej porze i w ta sama pogode w tym samym mijescu jeszcze tego tylko brakowało hehe ja uważam ze nie ma co az tak z tym przesadzac jeśli chodzi o wazenie sie to z rana przed sniadaniem tak ale to hehehe nie chce cie urazić ale mi sie to glupie wydaje z deczka.

3

Odp: idealny pomiar

chyba znalazłem sprzymieżenca VadaLes zgadzam sie z tob1, co za bzdetny post, coś tu jest nie tak tzn.
ze jak zrobie poobiedzie to moje wymiary bede nie dobre hee a w innych porach sie kurczysz!! nie pasuje mi to mam mierzyc czy centymetr jest doby a jak linijka nie bedzie dobra to co mam zrobiaż???? pytanie do jobla

4

Odp: idealny pomiar

E tam nieprzesadzajcie.
są to dobre rady ;-)

Poprostu HaroldPL chciał dokładnie przybliżyć jak prawidłowo zmierzyć swoje miesnie.

Troche wyrozumiałosci :-)

5

Odp: idealny pomiar

NIOMS

Widze ze chłopaczek sie starał a wy go potepićcie nie którym sie ta dobra rada przyda !!
Oka !!
POzdro HaroldPL!! :-D

6

Odp: idealny pomiar

starał sie ale po co to pisac???? jak by podal opis i rysunki gdzie miezyc i w jaki sposob ale nie jakieś bzdety mamcentymetr sprawdzac?!!!? widziałem juz takie rysunki i one byly spoko toby sie przydało !!!!!

7

Odp: idealny pomiar

chłopaki proponuje sie miezyc w szczelnym pomieszczeniu np w prozni jakiejś tak zeby kurzu nue było bo jak sie osadzi na centymetrze to lipne wyniki pomiaru wam wyjda!!! Ps: zna ktoś moze jakias stronę gdzie kupie centymetr z atestem i z gwarancja ze sie nie skurczy...???

8

Odp: idealny pomiar

Jak by byly rysunki wtedy by było oks a tak mało kto bedzie zwracał na to uwagę
bo z opisu ciezko coś wywnioskować !!
ALE I TAK JEST Cool

9

Odp: idealny pomiar

Stegall77 daj maila to Ci rysunek wyole

10

Odp: idealny pomiar

Oka nie ma sprawy !!
tu jest mój email-dajan1a@wp.pl

Z gory dziekuje !!

Postaraj sie rysunek wysłać jak najszybciej !!
POZDRO!!
Dziex! big_smile

11

Odp: idealny pomiar

ciekawe czy w łóżku tez jest taki dokladny... (do końca i na lewo :-) )

12

Odp: idealny pomiar

Nie wiem bo mnie to wogole nie interesuje , rzeby to była dziewczyna to jeszcze jeszcz :-)

13

Odp: idealny pomiar

w zasadzie racja... :cry:

14

Odp: idealny pomiar

Oto jak mierzya poszczeolne cześći ciała (niestety bez rysunkow):
# obwód szyi
- mierzy sie w najwe?szym miejscu - miedzy linia brody i jab3kiem Adama. głowa wyprostowana, mięśnie szyi rozluYnione.

# obwód ramienia
- mierzy sie w najszerszym miejscu przy ca3kowitym ugieciu ramienia wzniesionego na wysokooli barku. Mieonie napiete. D3on zacionieta w pieoa, skierowana w do3, zbli?ona do barku (k1t miedzy ramieniem z przedramieniem musi być ostry). Taome prowadzia prostopadle do ramienia.

# obwód przedramienia
- mierzy sie w najszerszym miejscu poniżej 3okcia. D3on zacionieta w pieoa, mięśnie napiete. Nie zginaa d3oni w stawie nadgarstkowym. Pieoa w przed3użeniu ramienia.

# obwód klatki piersiowej w spoczynku
- mierzy sie w miejscu najwiekszego obwodu, w postawie swobodnej, z ramionami swobodnie opuszczonymi w do3. Taoma prowadzona poziomo, pod pachami, tu? nad linią sutkow, ponad mięśniem najszerszym grzbietu. Mieonie rozluYnione. Oddychaa spokojnie (brzuchem).

# obwód klatki piersiowej przy wdechu
- mierzy sie po maksymalnym wdechu i maksymalnym napieciu mięśni - w sposob podany wyżej.

# obwód pasa
- mierzy sie w najwe?szym miejscu talii (powyżej pepka) w prostej pozycji tu3owia, po wydechu a przezd ponownym wdechem. Nie napinaa mięśni, ale i ni ewciągaa brzucha.

# obwód bioder
- mierzy sie w ich najszerszym miejscu, w postawie stojącej, mięśnie pooladkow rozluYnione, stopy zł1czone, palce stop skierowane do przodu.

# obwód uda
- mierzuy sie w najszerszym miejscu, zazwyczaj tu? poniżej fa3dy pooladkowej. Przy mierzeniu stać należy prosto, w rozkroku około 3 cm, z ciężarem ciała równomiernie rozło?onym na obie stopy. Mieonie rozluYnione, nogi w kolanach wyprostowane.

# obwód podudzia
- mierzy sie w najszerszym miejscu łydki. Rozkrok około 3 cm, nogi w kolanach wyprostowane, ciężar cia31 równomiernie rozło?ony na obie nogi, piety dotykają pod3o?a.

Bardzo ważne jest sporządzenie sobie tzw. KARTY ANTROPOMETRYCZNEJ, w której będziemy notowaa nasz kolejne pomiary. Pomiary zanotowywaa tak aby mozna je było porownywaa z poprzednimi. Jeśli będziemy nasza kartę prowadzia w sposob systematyczny to wyniki naszej cie?kiej pracy w siłowni beda bardzo widoczne. big_smile

15

Odp: idealny pomiar

NOo.. teraz to juz wiem wszystko :-)

16

Odp: idealny pomiar

dzieki wielkie

jutro zakupie sobie zeszycik i tamże bede zapisywał wyniki wnikliwych obserwacji