1

Temat: HMB

HMB (hydroksymetylomaolan)

HMB jest substancją bioaktywn1 o działaniu zbli?onym do witamin, wystepując1 naturalnie w niewielkich ilościach w po?ywieniu oraz wytwarzan1 w organizmie człowieka, gdy znajduje sie on w niekorzystnych dla siebie warunkach (cie?ka praca, intensywny trening, stresowe sytuacje). Cie?ki trening na siłowni jest sytuacją, w której uszkodzeniom i rozpadowi ulegają ważne struktury biologiczne organizmu.

HMB oszczedza substancje zbudowane z bia3ek a nasila rozpad i wytwarzanie substancji energetycznych - głównie kwasow tłuszczowych (tłuszczu zapasowego) i cholesterolu. Jako substancja ochronna, 3agodzi również skutki stresu związanego z wysiłkiem fizycznym, g3odowaniem, chorobami gor1czkowymi, urazami ciała i nadmiern1 generacją wolnych rodników tlenowych.


Zapotrzebowanie na HMB wzrasta wyk3adniczo w warunkach wzmo?onej aktywnooci fizycznej - jego suplementacja prowadzi do znacznej poprawy zdolności wysiłkowych. W warunkach treningu kulturystycznego dochodzi do zwiększonego rozpadu białka mięśniowego i, w nastepstwie, ograniczenia przyrostu masy mięśniowej.

Dlatego u kulturystów - szczególnie tych rozpoczynających treningi, można zaobserwowaa znaczne uszkodzenia komorek mięśniowych i nasilony rozpad białka mięśniowego. Chociaż towarzyszy temu procesowi zwiekszona synteza białka, nie zawsze jednak jest ona w stanie zrownoważya jego rozpad i, w sytuacjach krancowych, oczekiwane powiększanie masy mięśniowej może być całkowicie zahamowane.

Stosownie HMB przez osoby intensywnie trenujące zmniejsza, już po pierwszym tygodniu suplementacji prawie o 50% rozpad białka mięśniowego. Zmianom towarzyszy wzrost siły i masy mięśniowej oraz wyraYne zmniejszenie uszkadzającego wpływu wysiłku na komorki mięśniowe, co jest tak ważne w pocz1tkowej fazie wzmo?onej aktywnooci ruchowej.

HMB - preparat polecany:

dla polepszenia i spotęgowania adaptacji wysiłkowej (poprawa masy, siły i wytrzymałooci mięśniowej oraz wydolnooci tlenowej) u osób trenujących rekreacyjnie jak i wyczynowo;
jako spalacz tłuszczu oraz suplement w programach redukcji masy ciała ;
dla zapobiegania niekorzystnym skutkom zdrowotnym stresu orodowiskowego (nerwowy tryb życia, praca w przemyśle, cie?ka praca fizyczna, itp.);
w rekonwalescencji po chorobach przebiegających ze wzmo?on1 utratą azotu (choroby gor1czkowe, infekcje pokarmowe, oparzenia, rozleg3e urazy ciała, zabiegi chirurgiczne, anoreksja).

--------------------------------------------------------------------------------
Zalecane dawkowanie:

Od 1,5 do 3 gram na dobę - bezpośrednio po treningu, lub w dwóch dawkach podzielonych - rano po przebudzeniu i wieczorem, bezpośrednio przed snem.

2

Odp: HMB

jak bym miał wybieraa to co lepiej brać HMB czy kreatynę ????

3

Odp: HMB

Jaki staż?

4

Odp: HMB

4 miesiące

5

Odp: HMB

Polecam zainwestowaa na razie w jakiegoo gainera, albo od?ywke bialkow1.
Obecnie najtańsze bialko na rynku to ovopol albo Extensor WPC 80.
HMB jest suplementem dość kiepskim jeżeli chodzi o stosunek jakosa/cena/efekty.
Z kreatyn1 jeszcze zaczekaj.

6

Odp: HMB

Najlepiej jak kupisz bialko serwatkowe i dorzucisz jeszcze jajeczne wtedy efekt murowany big_smile

7

Odp: HMB

OLIMP 100% NATURAL WHEY PROTEIN ISOLATE -ok.8 pln za 1000g.
1 g odżywki zawiera :
Białko 88, g
T3uszcz 0,3 g
węglowodany 0, g
Wartooa energetyczna 1482,65 kJ .

8

Odp: HMB

Ile można przybrać na wadze po 9 kaps.

9

Odp: HMB

Nic A mozna tez troche zyskać To zalezy

HMB bierzesz jako dodatek by zminimalizować katabolizm lub np. spadki przy robienu rzeźby ... (przynajmniej ja znajduje w nim takie zastosowanie).
A jak chcesz coś na przyrost to przeżuć sie na bialko/gainer/witaminy + ostry trening.

Ale jak chcesz - probuj

10

Odp: HMB

no własnie ja mam zamiar se kupić teraz hmb!chcem wyrzeźbić se brzunio

11

Odp: HMB

:-) HMB kraty na brzuchu nie zrobisz.
Masz to jak w banku.
To antykatabolik, a nie reduktor.
Teoretycznie, to wspaniały srodek... praktycznie mało uzyteczny.
Nie na darmo wszędzie są na niego promocje (bo zalega w magazynach) :-)

12

Odp: HMB

Moze lepiej kup se l-karnityne zamiast hmb

13

Odp: HMB

Z tą l-karnityn1 to też pojecha3eo Na l-karnitynie też za dużych efektow nie ma - wrecz ich brak!! Nie ma żadnych testów naukowych które by potwierdza3y, że po niej są jakieś efekty. Jak dla mnie środek przereklamowany.
Sam nie brałem, ale zawsze kieruje sie opiniami osób które brały - nigdy reklamami.

14

Odp: HMB

to co mi polecacie?

15

Odp: HMB

Na rzeYbe brzuszka polecam dietę redukcyjn1 (najlepiej wysokobialkowa, co znaczy też nisko weglanowo-tłuszczow1) + sesje aerobowe.
Pocz1tkow 3 razy w tygodniu po 3 minut i zawsze po treningu.
Stopniowo zwiększając do 4 min - 1 godziny.
częste posiłki, ale ma3e (5-6 posi3kow dziennie w odstępie ok.
3 godzin). No i oczywioci ciężkie treningu samego brzucha 3 razy w tygodniu, na każde mięśnie (skoone, proste dolne i gorne).

16

Odp: HMB

Watling_E6Z tą l-karnityn1 to też pojecha3eo Na l-karnitynie też za dużych efektow nie ma - wrecz ich brak!! Nie ma żadnych testów naukowych które by potwierdza3y, że po niej są jakieś efekty. Jak dla mnie środek przereklamowany.
Sam nie brałem, ale zawsze kieruje sie opiniami osób które brały - nigdy reklamami.

Rok temu przed wakacjami brałem l-karnityne brzuch cwiczy3em codziennie i nie powiem bardziej pojawi3y sie zarysy i zmniejszy3a sie tkanka tłuszczowa.Niestety z czasem jak skonczy3em brac l-karnityne i zaprzesta3em ćwiczyć brzuch tak regularnie ,to powroci3 on do stanu poprzednieg.Ale nie nazekam na działania tego reduktora lol

17

Odp: HMB

Ja nie narzekam na HMB, jakoś na mnie dziala, przede wszystkim zwieksza mi sie po nim sila to 100% no i gęstość miesni.

18

Odp: HMB

Stosuj HMB z odpowiednia ilosci1 aerobów ok.
3-4 razy w tygodniu i powinno byc O.K.
Na mnie to działa.

19

Odp: HMB

na mnie też

20

Odp: HMB

Nodobre może i jest ale cena też konkretna.

21

Odp: HMB

A co myslicie o HMB w p3ynie konkretnie to HI TECa a to pytanie kieruje do FGoofik ale nie tylko

22

Odp: HMB

Ja HMB z HiTeca spokojnie brał.

23

Odp: HMB

Pytam sie bo już mysle co bede brać po kreatynce i jak oczywiście ukułam kasę lol

24

Odp: HMB

czy po hmb mięśnie oprócz silniejszych beda wieksze??

25

Odp: HMB

HMB pomoże ale przy odpowiedniej diecie