1

Temat: poczatkujacy i pytania

...dużo gram w kosz i od jesieni do wiosny (czyli wtedy kiedy jest za zimno) chce zbudowaa masę i siłe przy okazji (masa nadrzednie). i kilka pytan:
1. jakie suplementy czy odżywki (albo jak to inaczej sie zwie) polecicie mi brać, jakich firm, jakie wielkooci opakowan, jak łączyć. żeby była dobra jakosa za rozsądn1 cene? oczywiście spo?ywa3bym po3owe dawki (kwestia ekonomiczna, ale to zależy od ceny) i dobrze jad3 normalne jedzenie.
2. (najważniejsze, bo gram w kosza) czy te preparaciki wpływają na wzrost w gore? chodzi mi o to czy nie hamują mi wzrostu?
3. (omiesznie ale nie wiem) chyba nie bedzie trudniej mi sie uczyaż (szkoła i te sprawy)
4. czy poza treningami (3-4 razy w tygodniu) mam coś jeszcze robiaż basen? jak coś to mogłbym tylko raz w tygodniu i mocno sie tam wymeczya (ale czy wtedy mi wejdzie to na mase, czy chyba na wytrzymałooa i rzeYbe?)

2

Odp: poczatkujacy i pytania

1. gajner Mass XLL za 3 kg zapłacisz 84 zl, ale pamiętaj o tym ze gajner to tylko uzupelnienie diety a nie jej podstawa
2. Nie
3. Nie, no chyba ze przedłożysz silownie nad szkole :-)
4. Basen bedzie dobry, regeneracja dla miesni i układu kostnego (glownie kregoslup), ogólnie plywanie wpływa dobrze na rozwój całej muskulatury

3

Odp: poczatkujacy i pytania

gajner to tylko uzupelnienie diety a nie jej podstawa  
czyli co? no jab3ka bananki, mięska etc., tak? tak to ja teraz jem o to chodzi?

4

Odp: poczatkujacy i pytania

Na razie jesteś początkujący skup sie na diecie jedz m.in.
mięso drobiowe, nabia3, ryba(szczegolnie tuńczyk na noc), jajka - to są g3owne Yrod3a białka, jeśli chodzi o weglowodany(ktore do na bierania masy są ci niezbedne) - ryż, makarony, kasze, p3atki owsiane,kukurydziane, orzechy, rodzynki.
Jeśli zadbarz by te składniki znalazły sie w twojej diecie - gainer bedzie zbedny! pamiętaj również o treningu typowym na mase, gdyż to ona jest twoim celem.
Co do basenu to raz w tygodniu dobrze jest pop3ywaa . Pozdrawiam

5

Odp: poczatkujacy i pytania

oprócz dobrej diety(produktow)trzeba spożywać je w odpowiednim czasie
obowi1zkowo rano zjedz oniadanko, posiłek przedtreningowy i potreningowy,staraj sie jeoa 5-6 posi3kow dziennie w odstępach czasu 2-3h
jedz niezbyt dużo ale czesto!
basen jak napisali wyżej dobry jest na regeneracje