Temat: Bialko z ALLEGRO

Do napisania tego postu skłoni3 mnie fakt nagminnych oszustw, jakie uskutecznia sie na Allegro oraz uświadomienie innych, którzy nosza sie z zamiarem zakupu bialka z Allegro, by tego nie robili. Post ten odpowie wam na ciagle zadawane pytanie: czy to bialko jest dobre?
Sprzedawcy-cwaniacy z Allegor bazując na niewiedzy zapalonych kulturystów amatorow, pod etykieta wspaniałego bialka , wciskają im najzwyklejsze g... Jednym słowem robią ich w konia. Nie dajcie sie oszukac. Produk, który tak zachwalają kusi cena, ale w kulturystyce jest bezwartosciowy. To zwykla serwatka bialkowa, w której skład wchodzi (na 100g):
tluszcz: 1g
bialko: 11-13g
węglowodany (laktoza) 71g
dodatkowo sole mineralne oraz śladowe ilosci witamin z grupy B.
Moze nie wszyscy wiedza, ale serwatka bialkowa jest to produkt uboczny powstający przy produkcji serow. Dawniej był on wylewany do sciekow, jednak obecnie prawo nakazuje ewidencje odpadow i w miarę mozliwosci dalsze ich wykorzystanie (w przypadku serwatki jest to mozliwe wiec producenci obowiązek ten spelniaja). Mleczarnie (bo to najtańszy sposob gwarantujący zwrot czesci nakladow) susza to metoda rozpylowa i sprzedaja po kosztach (cena ok. 2-3 zl za kilogram). Smak tego produktu jest nie do zniesienia. Kwasne, ostry i mdly. Wykorzystuje sie go w przemysle spozywczym, jako dodatek np. do: wedlin, pasztetów konserwowych, jogurtow, sproszkowanych sosow, zupek, zabielaczy do kawy, majonezow, deserów mrożonych itd.).
Tak wiec, to co kupujecie, to nie jest bialko serwatkowe, lecz serwatka bialkowa. Produkt kompletnie nieprzydatny w kulturystyce. Zbyt duza zawartość laktozy moze sie przyczynić do problemów z układem pokarmowym (w skrocie, dorosly człowiek jest pozbawiony enzymu laktazy, który dwucukier ten - laktozę - rozkłada na cukry proste, w zwiazku z czym, odkłada sie ona na biodrach, udach, pupie, brzuchu w postaci tkanki tluszczowej). Z pozoru wydaje wam sie, ze nabieracie masy, ale na pewno nie miesniowej.

NIE DAJCIE SIE robią W KONIA, BO mięśnie OD TEGO WAM NIE UROSNA.

2

Odp: Bialko z ALLEGRO

Przychylam sie do postu jednak obawiam sie ze jest to walka z wiatrakami.
Tyle postów na wszytskich forach ile o tym było to historia i jak widać nic to nie daje.
Mysle ze problem lezy gdzie indziej.
Ceny odzywek w porownaniu do sytuacji materialnej ćwiczących są po prostu skandalicznie wysokie a młodzież zawsze szuka tanich rozwiązań i stad popularność tego pseudo bialka.
Niestety kolejna smutna rzeczą z jaka spotykam sie juz od 1 lat zajmowania sie tym sportem jest propagowanie powiedzienie jedz bialko będziesz wieli bialko buduje mięśnie oczywiście to prawda ale jezlei ktoś ma szybka przemianę matrii potrzebuje tez węglowodanów mało to nawet jeslei nasza przemiana materii jet normalna org również potrzebuje wegli do przetworzenia tegoż bialka nie trzeba daleko szukać ostatnio taki post znalazłem na tym forum.
Troszke zboczyłem z tematu ale to wszytsko wiaze sie w całość ktora obrazuje sie efektem nabijania kasy oszustom z allegro.Brak pieniędzy niedoinformowanie powoduje wlansie taki skutek

3

Odp: Bialko z ALLEGRO

Dokładnie. Samym białkiem miesni sie nie zbuduje. kiedyś SScotty fajnie napisał, co zawsze zaznaczam i cytuje (bardzo mi sie to spodobalo): Białko to cegie3ki, a węglowodany to cement :-)
Ale wracając od tematu. Skoro taki młody człowiek już wie, że to bialko, to nie jest bialko, to czmu to kupuje? Przecież, jak za ta kasę kupi twarog, to wiecej bedzie miał tam białka, niż w tej serwatce. Moze istnieje b3edna swiadomosa wśród m3odzie?y, że odżywki zrobie z ciebie atletę i za wszelka cenę chcą sie czymś wspomagacz Hmm.

4

Odp: Bialko z ALLEGRO

Wspomaganie to jedno wiesz trzeba zaimpownowac kolego itd. Ale wydaje mi sie ze ma tu miejsce pewna zasada. ktoś z ekipy kupił bialko z allegro i oczywiście większość wydalił porobiły mu sie pryszczy jest tłusty itd nie wnikajmy ale wstydzi sie przyznać kolgom bo go wyśmieją a nie zrozumieją jego błąd on powie ze jest OK ze przybrał kilka kilo itd wiec następni adepci kulturystyki mysla no tu pisza ze syf ze nie dobre itd ale Jankowi poszło to jak to jest?? A co mi szkodzi 10zl to nie pieniądze zaryzykuje moze i mi pojdzie. Niestety nie poszlo. I tym systemem sprzedaż na allegro ma sie wysmienicie. Druga sprawa ktora boli mnie osobiście bo są to ludzie z mojej branży to nieuczciwość sprzedawców w normalnych sklepach kulturystycznych bad1 sportowcy. Niestety powiedzmy sobie szczerze gro z nich sprzedaje to na czym ma najwiekszy zarobek. Kilka miesięcy temu zrobiłem sobie test odwiedziłem 1 takich sklepów z pytaniem ze zaczynam ćwiczyć i potrzebuje coś na masę nie trudno sie domyślić jaka byla odpowied? kreatyna + gainer w zelzosci od tego ile milem do wydania najśmieszniejsze jest to ze za każdym razem sprzedawca polecał gainera jednej firmy tej na którym najwiecej zarabia!!! Ani razu nikt nie zapytał o dietę o trening o wiek a posyłałem rozne osoby mlode starsze grubsze itd za każdym razem odpowiedz byla ta sama i teraz jak taki młody człowiek ma miec zaufanie skoro kupuje coś co nie jest mu potrzebne albo da efekt ale nie trawaly bo nie ma diety lub ma zle treningi. Po takim zakupie czujesz sie skołowany i juz nie wiesz co tak naprawdę jest dobre skoro sprzedawca teoretycznie specjalista polecił ci coś co nie zadziałało to czemu nie kupić bialka z allegro??
I tak dochodzimy do smutnego wniosku ialko z allegro to nie kwestionowany HIT jezlei chodzi o WYRZUCENIE KASY W BLOTO!!! ale widać w Polsce jeszcze nie ma takiej biedy o jakiej sie mówi

5

Odp: Bialko z ALLEGRO

Wartosa od?ywcza 1 g. SERWATKI w proszku
tłuszcz
1 g.
bialko
13 g.
węglowodany ( laktoza )
71 g.
sole mineralne
8 g.
wapn
88 mg - 100%*
fosfor
8 mg
mied1
4,6 mg
witaminy
B2
2,74 mg - 170%*
B12
1,86 ug - 186%*
kwas pantotenowy
4,6 mg - 76%*

wartosa energetyczna
1465 kj ( 345 kcal )
* dzienne spożycie ( ?rod3o rozporz. MRiRW )


Zobaczcie na procent dziennego spozycia!!! Moim zdaniem to jest najgorsze bo jeśli koleś bedzie jad3 300g dziennie tego to na przykład witaminy b12 bedzie spo?ywa3 ok 550% z samego tego proszku. Można od tego zaburzyć homeostazę organizmu.

6

Odp: Bialko z ALLEGRO

MRiRW to Ministersrtwo Rolnictwa i Rozwju Wsi :-) :-) :-)

7

Odp: Bialko z ALLEGRO

nie bede porusza3 tematu serwatki z allegro, ale białka (jesli to bialko) z allegro- w sumie pasuje do tematu :
a wiec najpierwo polecam wejscie na ta stronę http://www.allegro.pl/show_item.php?item 448018 http://www.allegro.pl/show_item.php?item 448018 cena jest srednia
25 (chod1 w opisie jest napisane 30... ) zł. za kilo to cena porownywalna chyba tylko do ovopolu, chociaż wielokrotnie dro?sza od serwatki 8)

po przeczytaniu opisu zadałem sobie pytanie: jeśli to nie jest zwyk3y wa3ek- skąd ten koleś wytrzasna3 te bialko?

wiec napisałem maila z pytaniem i otrzyma3em nastepujaca odpowied1

codeBiałko pochodzi z LITWYWYPRODUKOWANO:JSC"ROKISKIO SURIS"SUBSIDARY"UTENOS PIENAS"/code

co wy na to?

8

Odp: Bialko z ALLEGRO

Rosja i byle kraje republiki ZSRR to rynek od którego radze trzymać sie z daleka.
Sprzedaje to jakiś 18-latek zero zaufania zero ofert zaro zdjecia opis ściągnięty z typowych bialek serwatkowychj.
Jak to pisza w allegro?? Zdecydowanie NIE polecam

9

Odp: Bialko z ALLEGRO

wiesz jakby patrzea na ilość ofert to by wyszło że serwatka to jakiś cud w dziedzinie odżywek 8)
rozumiem twoje argumenty, ale z drugioej strony jakby chciał zarobią na frajerze to by dał 2 razy niższa cenę i sciaga3 do siebie ewentualnych kupcow serwatki, którzy widząc 90% braliby jego prodkt bez wahania

a tak wogole jest jakas metoda, żeby sprawdzia cz bialko to na pewno bialko?

10

Odp: Bialko z ALLEGRO

Bardzo dobry post onkiopracemisBran...może w końcu przestana sie pytaa o to coś (bo białkiem tego nazwaa nie można)...:

11

Odp: Bialko z ALLEGRO

Jasne ze jest metoda kup id? do sanepidu i przprowadz testy

12

Odp: Bialko z ALLEGRO

nie wiesz może czy takie badanie byłoby odp3atne?

13

Odp: Bialko z ALLEGRO

Pierwsza sprawa, to takie badanie kosztuje ok. 1 zł.
Druga sprawa, to jedynym znakiem świadczącym o lewym bia3ku jest jego cena. Niestety, koszta produkcji prawdziwej serwatki (WPC/WPI) są duże. Na produkcje taka składa sie wiele procesów technologicznych, np.: produkcja w niskich temperaturach w procesie przep3ywu krzy?owego, usuwanie laktozy, czy sodu, nie denaturowanie, suszenie, itp.

14

Odp: Bialko z ALLEGRO

tylko najbardziej martwi że gosciu sprzedajacy ta serwatke ma masę klientów którzy to kupują po kilkanaście sztuk :cry: :cry: :cry:

15

Odp: Bialko z ALLEGRO

Dlatego na wszystkich forach należy o tym trąbią i uswiadamiaa jaknajwiecej osob.

16

Odp: Bialko z ALLEGRO

mój kumpel kupił sobie 12 kg....jak sie o tym dowiedziałem to oniemiałem i poradzi3em mu żeby wywali3 to do kosza...nie pos3ucha3 sie i wczoraj dowiedziałem sie, że musiał jechaa do szpitala z powodu ostrej 2 dniowej biegunki.... :roll:

17

Odp: Bialko z ALLEGRO

No, to jeden z objawów taniego białka . Teraz bedzie miał nauczkę na przyszłosa i zdobędzie doswiadczenie lol

18

Odp: Bialko z ALLEGRO

biegunka to nic
przez taka ilość laktozy można sobie 'przetrenować' watrobe big_smile

19

Odp: Bialko z ALLEGRO

Zamowićem sobie serwatke jakiś czas temu jad3em ja przez jakiś czas. zostało mi ok 1KG i juz jej nie rusze po tym co napisałes onkiopracemisBran
dzieki za info!!

20

Odp: Bialko z ALLEGRO

Niestety, post z reklama Ostrawii musialem usunac.
Nie dlatego, ze to walek, lecz dlatego, ze to reklama.

21

Odp: Bialko z ALLEGRO

ALE QRWA WALEK Ań MAX`A!!!! :evil:
Tez bym był jednym z tych frejerow ale to dawno.
Widzielem tez 70% bialko z tej serii, to chyba Teś sciema.

22

Odp: Bialko z ALLEGRO

BTW, Ostrawia to nie walek. Bialko zostało przebadane w warunkach labolatoryjnych i zawiera w 100g:
pierwsza proba - 80,37% bialka
druga proba - 78,35% bialka.
Tak wiec jest to dosyc tanie i wiarygodne WPC8

23

Odp: Bialko z ALLEGRO

Zle mnie zrozumiales, chodziło mi o Allegro!!:

24

Odp: Bialko z ALLEGRO

Siemka jestem tu nowy A co wy na to: http://allegro.pl/show_item.php?item 5215853 http://allegro.pl/show_item.php?item 5215853 Tez bialko z allegro. Zamoilem dwa kg. Zaczynam druga paczkę i nic zlego jak na razie ze mna sie nie dzieje Niby wszystko jest podane:
a)Producent : PowerMass z siedziba w Liegl Niemcy b)Numer zezwolenia DLB-1090-KJ-12/DL/22 zgodny z UE-32/DL/N-21/DL19618121/L
A ściemy tu nie moze byc bo allegro sprawdza takie rzeczy......
Macie racje, ze nie mozna porównywać tego z izolatem czy koncentratem białkowym renomowanej firmy...... jednak roznica w cenie zacheca do kupowania. Dam znac jak moje zdrowie jak zjem jeszcze dwa kg lol lol lol

25

Odp: Bialko z ALLEGRO

Na bank to sciema.
Serwatka bialkowa, jak nic.
Do kibla.