1

Temat: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

Wypowiedzcie sie jak jest w końcu z tą kaw1?Można ją pić podczas brania KREATYNY czy nie bo słyszałem sprzeczne opinie?! big_smile

2

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

kawa zawiera kofeinę a ona osłabia wchłanianie kreatyny, ale raz na jakiś czas to według mnie można sie napić.
(ale w d3u?szym odstępie czasu od wziecia kreatyny)

3

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

Spoka3em suplement w której skład wchodzi3a KOFEINA i KREATYNA tylko,że był to fosforan kreatyny dawa3a ponoa potężnego kopa podczas treningu :!: :idea:

4

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

możesz pić kawe na cyklu z kreatyn1... byleby nie w tym samym czasie (badania do wgl1du). :-)

5

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

Jak będziesz brał krete to na jedn1 dziennie sobie możesz pozwolia-ja tak robiłem i nic sie nie stalo-kreta działaća. Tylko tak jak napisał alidinsss
możesz pić kawe na cyklu z kreatyn1... byleby nie w tym samym czasie (badania do wgl1du).  

6

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

kawa zawiera kofeinę a ona osłabia wchłanianie kreatyny, ale raz na jakiś czas to według mnie można sie napić. (ale w d3u?szym odstępie czasu od wziecia kreatyny)

racja jeśli bierzesz kretke na czco to wypicie popo3udniu kawy w niczym nie przeszkodzi i odwrotnie rano kawa a kretka popo3udniu przed lub po treningu.

7

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

hmm... a ja czytalem, ze jedna kawa wyp3ukuje cala dzienna dawkę kreatyny :roll:

8

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

W czym to czyta3eo :?

9

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

gdzieś tu albo na innym forum :

10

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

wiesz nie zawsze należy wszystko brac za wiadomosci prawdziwe bo są rozni ludzie i rozne głupoty pisza

11

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

sądze że kole i kawe nie powinno sie pić zbyt wiele w czasie cyklu kreatyny zapamiętaj

12

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

W czasie cyklu z kreatyn1, można pić kawe. Pisa3em już o tym wcześniej. Byleby nie jednoczeonie. Jak wypijemy dwie czarne dziennie nie wp3ynie to ujemnie na cykl.Zaznacze tu, że średnio jedna fili?anka kawy zawiera ok. 70-80mg kofeiny. Dawki kofeiny majace znaczny wpływ na kreatynę zaczynają sie bodajże od 400-500mg.
big_smile

13

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

alidinsss wklej te badania albo zrob podwieszony post kratyna a kawa - jak to jest

14

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

M1ralas... bardzo chetnie... ale to nie mój materia3.
Dokładnie jest on Grasi i nie chce być uznawany za plagiatora, a z tego co wiem, Grasia ma na to prawa autorskie

15

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

GrasiaTresc

lol

16

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

Nie qumam... mam go streściaż

17

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

TREOA a nie streszczenie - jak npaiszesz w cytacie i kto jest autorem to nie powinna miec objekcji

18

Odp: KREATYNA/Jak jest z ta kawa ??

Poroownywano wpływ doustnie podawanej kreatyny oraz kreatyny w połączeniu z kofein1 na poziom fosfokreatyny mięśniowej oraz na uzyskiwane osi1gniecia.

Test przeprowadzono na groopie 9 mężczyzn - wszystkim podawano (0.5 g/kg dziennie), cześći z nich dodatkowo 5mg/kg kofeiny dziennie; przed i po podawaniu wymienionych soobstancji dokonano spektroskopii rezonansem magnetycznym (spektroskopić MR) mięśnia brzuchatego łydki oraz testu dynamometrem izokinetycznym okreolającego maksymalne przestankowe zmeczenie podczas wykonywania ćwiczen prostownika kolana

wnioski:

- po 3 roo?nych typach ćwiczen koncentracja atp pozostała taka sama
- kreatyna i kreatyna z kofeina zwiekszy3y koncentracje fosfokreatyny o 4 do 6%
- dynamiczny moment siły był zwiększony o 10-23% w przypadku podawania samej kreatyny (najbardziej znacz1cy po 2 min. od zakonczenia ćwiczen), lecz w przypadku połączenia jej z kofein1 nie zmieni3 sie

wynika z tego, że wspomaganie sie kreatyn1 zwieksza koncentracje fosfokreatyny w mięśniach i wywiera wpływ na osi1gniecia; w przypadku wprowadzenia kofeiny, efekt ergogeniczny całkowicie zanika

inne badania dotyczy3y interakcji pomiędzy kreatyna a kofeina i ich wpływu na rozlooYnienie mięśni

W czasie testu mierzono maxymalny moment siły (Tmax), czas skoorczu (CT) wahający sie od 0.25 do 0.75 Tmax i czas rozlooYnienia (RT) oscyloojący od 0.75 do 0.25 Tmax. Test polega3 na wykonywaniu ćwiczenia składającego sie z 3 przerywanych skoorczoow mięśniowych (2 sek stymoolacji, 2 sek przerwy) mięśnia czworog3owego uda uzyskanych dzieki stymoolacji elektrycznej
test miał miejsce przed i po podaniu kreatyny (4 x 5g/dzien, 4 dni), krootkoterminowej podaży kofeiny (5mg/kg/1 x dzien., 3 dni), kreatyny w połączeniu z kofein1, ostrej podaży kofeiny (5mg/mg) bądź placebo
w poroownaniu do placebo, kreatyna skrooci3a RT o ok.5%; kofeina natomiast podziałaća przeciwstawnie - zwiekszy3a RT o ok. 10%, w szczegoślnooci, gdy RT wzrastało z powodu zmeczenia; jeśli chodzi o działanie dwooch pozostałych - nie odnotowano znacz1cych zmian;
Tmax i CT pozostały podobne

Wniosek: podawanie kreatyny przez 3 dni przyczyni3o sie do przed3oożenia RT mięśni, a ze względu na takie działanie skroocenie RT dzieki podawaniu kreatyny mija sie z celem

gdzieś jooz w sooplach pisalam, iz spotkałam sie z łączeniem kreatyny i kofeiny - dzialanie obu soopli było i odczoowalne i zauwazalne; ważne jest, by zachować pomiędzy nimi odpowiedni odstep. Kawa, ktośra pijesz, zawiera ok. 80mg kofeiny; dawki majace znaczny wpływ na kreatynę zaczynają sie bodajże od 400mg.

AUTOR: Grasik