1

Temat: obciazenie

planuje se zrobienie domowej siłowni. 3awkełatwo można se zrobią i o materai3y 3awto. gryfy sie kupi bo drogie nie są, ale co z tymi ko3kami (obci1żeniami)?
w sklepach po te 8zł za kilogram to aż odechciewa sie ćwiczyć
i tu pytanie:
z jakiego materia3u można mieć ko3ka i gdzie je można zrobią lub zamowiaż dajcie wszystkie możliwe pomysły

2

Odp: obciazenie

PrzejdY sie na złom.
Poważnie.
Znajdziesz tam masę rzeczy, które będziesz mogł wykorzystać do w3asnej siłowni (stalowe linki od sprzegla, duże tryby, które owietnie sie spisują jako talerze, o których piszesz)... a i wyjedzie cie taniej

3

Odp: obciazenie

ciezko tylko znaleźć 2 takie same

4

Odp: obciazenie

Zaj?yj na allegro tylko szukaj ofert w miarę blisko od siebie bo cie za przesy3ke skasuje ładnie

5

Odp: obciazenie

no wy mi tu piszecie sposoby, ale weYcie jeszcze napiszcie z czego mogą być te ko3każ jaki materia3? żeliwne są i jakie jeszcze?

6

Odp: obciazenie

obciążniki są droga 1.25kg-7 zł wiec drogo i nie warto w nie inwestować !
Najlepiej isc na zlom lub odkupić od kogoś kto właśnie posiada takiego typu obciążniki !
*Swietnie pasują jako obciążniki ko3a zamachowe np.od FIATA 126p
Najczescie obciążniki są wykonywane z zeliwa,stali,PaweloLoomi,nawet mosi1dz itp ale zadko !lub zwykłego złomy najtańszego 30-40gr za 1kg ! :-)

7

Odp: obciazenie

a gdzie można dostać najtaniej i normalne (to znaczy nie felgi, tylko żeby to wyglądało na talerze o odpowiedniej orednicy dziurki) w okolicach gdanska i na zachod? jaki materia3 jest najtańszy oprócz złomu? ko3ek z drugiej reki raczej nie dostane.

8

Odp: obciazenie

Zrob sobie z betonu.
Do tego będziesz potrzebowa3 stare wiadro bvez dna, troche cementu oraz kilku drutow na zbrojenie oraz starej rury o wiekszej orednicy niż ma twój gryf...

9

Odp: obciazenie

obojętne z czego byle rowne, cie?kie i nie za duże

10

Odp: obciazenie

no z betonu polecam, sam jestem szczeoliwym posiadaczem takich wynalazkow,robilem 2 dni ale sie udało ,no nie do końca bo zrobiłem w sporej puszcze po farbie i okaza3o sie że wyszły takie cie?kie,że jak za3o?y3em to na mój niby gryf to sie mo3o nie udusiłem big_smile ,no ale drugie podejscie było już zakonczone sukcesem wyszły dwa ciężarki każdy po 23 kilo,no ale i te wieksze sie przydały, na martwe ciągi jak znalazł ,a i na klatę też juz pojd1,mają sporo wieksze gabaryty niż metalowe troche lipa ale w sumie jak to ludzie wygląda na gryfie jakby sie ze 15 kilo machalo :-) no ale jeden wielki plus wyszło to mnie całkowicie za darmo

11

Odp: obciazenie

no a żeby z betonu zrobią taki talerzyk 2 kilo?
czy to jest możliwe? a jak dopasowaa dziurę w talerzu do orednicy gryfiku sztangielki (w31onie dlatego tylko 2 kilo, bo na sztangielke)? i żeby to nie lata3o podczas wznosów lub rozpietek itd.?

12

Odp: obciazenie

najlepsze są kola zamachowe od samochodu todobre duze krążki aco do malych to mozna z wa3uw od motoru sam takie mam albo wycinane z blahyn palnikiem oczywiście paro centymetrowej big_smile

13

Odp: obciazenie

Zgadzam sie !
Juz to predzej napisałem ! na dobry poczatek dobre są ko3a zamachowe od malucha !! lub od innego pojazdy a co do Betonu !
Jak chcesz zrobić z betonu musisz wylac w jakas foremka opancerzyć i w srodej betonu zrobić dziurkę najlepiej o średnicy gryfu mozna od niego kawalek uciąć !

I po klopocie !
A co do allegro nie warto !! przesylka 3 zl :? wiec sam widzisz nie ma sensu !

14

Odp: obciazenie

Jak chcesz zrobią se ciężar na sztangę to polecam p3yty chodnikowe.Moj kolega zgobi3 na orodku dziurę na gryf i teraz se elegancko cwiczy.A co do wagi to nie wiem ile jedna p3yta waży,ale wiem ze sporo.

15

Odp: obciazenie

jedna p3yta ma3a ma 12 kg a duża 22, sam mnia3em sobie robią z p3yt betonowych ale mam dzidka który mi zrobił z blachy w odlewni(Tam obok Stoczni)

16

Odp: obciazenie

toć blach jest lekka!! pewnie z metalu cio?

17

Odp: obciazenie

No z metalu sorka pomylo3o mi sie