1

Temat: Sprzedaż przez internet - jaka forma dystrybucji produktów

Chciałbym rozszerzyć sprzedaż o kanał internetowy. Sprzedaję do czasu do czasu przez portale aukcyjne, ale problemem są koszta z tym związane. Z pewnością jest to wygodne, ale nie do końca tanie.
A w branży suplementów, odżywek itd. trudno konkurować innymi cechami niż właśnie cenami. Może ktoś już to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?

2

Odp: Sprzedaż przez internet - jaka forma dystrybucji produktów

Sprzedaż internetowa - moim zdaniem wydaje się to być naprawdę spoko opcją, z tego względu, że ludzie na masową skalę polubili robić zakupy przez internet.
Podstawa to posiadanie towaru na magazynie, tak aby od chwili zakupu do otrzymania towaru przez klienta nie minęło więcej niż 24h (mam tutaj na myśli dni robocze).
Od strony logistycznej, nie powinno być większych problemów, z tego względu że na rynku jest całkiem duży wybór platform e-commerce, jak np Shoper.

3

Odp: Sprzedaż przez internet - jaka forma dystrybucji produktów

Też widzę potencjał w tej branży i chciałbym wykroić gdzieś niedługo swój kawałek tortu. Pytaniem otwartym pozostaje tylko które rozwiązanie będzie najlepsze. bo później będzie trudno je zmienić, ze względu na czas a co za tym idzie również koszta jakie się poświęciło na jego wdrożenie.
Shoper? Myślisz, że sprawdzi się w praktyce?

4

Odp: Sprzedaż przez internet - jaka forma dystrybucji produktów

Moim zdaniem Shoper to bardzo dobre rozwiązanie. Zauważ jak wiele sklepów korzysta z korzystania platform e-commerce, na zasadzie dzierżawy.
Dzięki temu nie musisz zatrudniać programisty na zasadzie B2B czy na etacie, bo po prostu niema takiej potrzeby.
Poza tym sprawdź sobie jeszcze jak to wygląda pod względem cenowym. Możesz to zrobić np tutaj: https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/

5

Odp: Sprzedaż przez internet - jaka forma dystrybucji produktów

Dzięki, wygląda całkiem ok!