1

Temat: Za stary na naukę na perkusji?

Witam!
Chciałbym poznać zdanie ludzi orientujących się w tematach muzycznych. Słyszałem opinie, że nauka gry na fortepianie powyżej pewnego wieku nie ma sensu/mija się z celem. Od 3,5 roku zajmuje się tworzeniem dźwięku z użyciem komputera. Dwa tygodnie temu zakupiłem klawiaturę sterującą i załamałem się gdy zaobserwowałem, że czas poświęcony na naukę tworzenia dźwięku (domowe metody + internet :] ) mają się nijak do samej gry na tym instrumencie. Stąd moje pytanie: czy gość w wieku 17 lat może bez rozczulania się nad sobą szukać nauczyciela/szkoły muzycznej dla siebie? Podejrzewam, że wielkim muzykiem nie zostanę, ale nie o to mi chodzi - chcę po prostu nauczyć się grać by usprawnić proces tworzenia - a przede wszystkim zwiększyć poziom satysfakcji jaki daje możliwość wyrażania się przez dźwięk smile

2

Odp: Za stary na naukę na perkusji?

Daj sobie spokój z takimi rozkminami.Jesli masz ochote na naukę instrumentu to się ucz. Można nauczyc się w kazdym wieku i lepiej jest nauczyc się grać później niż wcale. Polecam

znaleźć sobie nauczyciela
ogladać filmiki na youtubie
wejść na forum muzyczne - doradzą Ci tam jakie ćwiczenia wykonywać.

I co najważniejsze ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć bo regularność tutaj jest bardzo ważna.